Судове рішення #2156133089



                532/93/25

2/532/330/2025

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И




09 червня 2025 р. м. Кобеляки

Кобеляцький районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Макарчука С.М., з участю секретаря судового засідання Демидюк О.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки за відсутності сторін цивільну справу № 532/93/25 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,


В С Т А Н О В И В:


14 січня 2025 року до Кобеляцького районного суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 у якій прохає стягнути з ОСОБА_2 на її, ОСОБА_1 , користь аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3 , 2021 року народження, у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до отриманої в порядку ст. 187 ЦПК України інформації ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що 10 жовтня 2019 року вони зареєстрували шлюб в Шевченківському районному у місті Полтаві відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, актовий запис № 165.

В їхньому шлюбі народилася спільна донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні.

Відповідач, будучи працездатною особою, отримує дохід, має нерухоме майно, транспортний засіб, його стан здоров`я дозволяє працювати, тому вважає що він може сплачувати такий розмір аліментів.

Її же особистих доходів недостатньо для належного, необхідного та достатнього забезпечення і утримання малолітньої дитини.

Заходи досудового врегулювання спору проводилися у вигляді її звернення до відповідача про надання достатньої матеріальної допомоги на утримання дітей, на що відповідач належним чином не відреагував.

Заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви не здійснювалися.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями 14.01.2025 справу передано на розгляд головуючому судді Макарчуку С.М.

Ухвалою від 21 січня 2025 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання на 12 лютого 2025 року.

12 лютого 2025 року судове засідання відкладено на 07 квітня 2025 року у зв`язку з неявкою відповідача.

07 квітня 2025 року судове засідання відкладено на 05 червня 2025 року у зв`язку з перебуванням судді в нарадчій кімнаті по іншій кримінальній справі № 532/2110/22.

У судове засідання 05 червня 2025 року сторони не з`явилися.

Позивачкою до суду подано заяву, у якій остання прохає справу розглянути за її відсутності та задовольнити позовні вимоги.

Відповідачем до суду подано заяву, у якій останній прохає справу розглядати у його відсутність, позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Відповідно до частини 3 статті 211 Цивільного процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

За змістом речення 2 частини 2 статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до частин 4,5 ст. 268 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

За змістом частин 1, 4 статті 206 Цивільного процесуального кодексу України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Дослідивши наявні матеріали справи, суд робить наступні висновки.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 28.05.2021 (а.с.7).

Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Кобеляцько міської ради Полтавського району Полтавської області малолітня дитина ОСОБА_3 проживає разом з матір`ю ОСОБА_1 в АДРЕСА_2 та перебуває на її утриманні.

Визначаючи розмір аліментів, суд виходить з того, що відповідач має працездатний вік, відсутність інформації про інших утриманців, а також, враховуючи визнання ним заявлених позовних вимог, вважає, що відповідач взмозі сплачувати аліменти на утримання дитини щомісячно в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня пред`явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

Суд звертає увагу сторін по справі, що ухвалення цього судового рішення не позбавляє платника або одержувача аліментів права звернутися до суду в разі зміни згодом матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України, на підставі частини 1 статті 192 Сімейного кодексу України.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважати дитину.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Таким чином, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Вирішуючи питання щодо судових витрат суд враховує, що позивачка звільнена від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви відповідно до пункту 3 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», до початку розгляду справи по суті відповідач визнав позов в повному обсязі та рішення ухвалене в судовому засіданні в порядку, встановленому статті 206 Цивільного процесуального кодексу України, а тому з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 50 відсотків судового збору, який підлягав сплаті на момент подання цього позову, тобто 605 гривень 60 копійок, а інші 50 відсотків судового збору, тобто 605 гривень 60 копійок, компенсується за рахунок держави, що відповідає вимогам статей 141, 142 Цивільного процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 3, 12, 81-82, 141, 142, 206, 265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 150, 180, 182, 192 Сімейного кодексу України, суд,

У Х В А Л И В:


Прийняти визнання ОСОБА_2 позову.

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 задовольнити повністю.


Стягувати з ОСОБА_2 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована адреса: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_3 ), аліменти на утримання дитини: ОСОБА_3 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 січня 2025 року і до досягнення дитиною повноліття.


Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.


Стягнути з ОСОБА_2 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована адреса: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 50 відсотків судового збору, який підлягав сплаті на момент подання цього позову, в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

Решту 50 відсотків судового збору, який підлягав сплаті на момент подання цього позову, в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок компенсувати за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.


Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 358 Цивільного процесуального кодексу України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Найменування або ім`я сторін та їхнє місцезнаходження:

Позивач: ОСОБА_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; РНОКПП НОМЕР_3 ; адреса: АДРЕСА_3 .

Відповідач: ОСОБА_2 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ; зареєстрована адреса: АДРЕСА_1 . 




Суддя




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація