Справа № 2 - 0 - 44/07 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2007 p. Вовчанський районний суд Харківської області в складі: судді -Струк І.Ф., при секретарі - Борщ Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вовчанськ цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
З серпня 2007 р. ОСОБА_1 /дошлюбне прізвище - ОСОБА_2/ звернулася в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин з її матір'ю - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Верхній Салтів, Вовчанського району Харківської області. На обґрунтування заяви зазначила, що після смерті матері ОСОБА_3, вона звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але їй було відмовлено в зв'язку з тим, що в свідоцтві про народження її прізвище помилково зазначено як ОСОБА_2, а прізвище її матері - ОСОБА_3. Встановлення даного факту родинних відносин для заявниці має юридичне значення, оскільки в даний час вона не може оформити спадщину після смерті матері.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1, вимоги заяви підтримала.
Заінтересована особа - ОСОБА_4, батько заявниці в направленій до суду заяві не заперечував проти задоволення заяви, підтвердив факт родинних стосунків заявниці і її матері -ОСОБА_3, а також просив справу розглядати в його відсутності.
Заслухавши пояснення заявниці, дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню на таких підставах.
Згідно п. 1 ч.1 и ч. 2 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення родинних відносин громадян, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.
Дослідивши надані письмові докази, судом встановлено, що згідно копії свідоцтва про шлюб від 8 лютого 1951 року ОСОБА_4 і ОСОБА_5 зареєстрували шлюб у Верхній Салтівській сільській раді Вовчанського району Харківської області і після реєстрації шлюбу дружині було присвоєно прізвище ОСОБА_5 /л.с. 5/. Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 7 червня 1963 року, виданого В.Салтівською сільською радою Вовчанського району у сім'ї ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась дочка, прізвище якої було помилково записано російською мовою як ОСОБА_1 / л.с. 6/. В довідці виданій на ім'я ОСОБА_1 зазначено, що 1 листопада 1981 року у с Верхній Салтів Вовчанського району був зареєстрований шлюб між ОСОБА_8 та ОСОБА_1, а 10 січня 1995 року вказаний шлюб було розірвано і їй було присвоєно прізвище - ОСОБА_8 /л.с. 7/
Також факт родинних стосунків ОСОБА_1 і її матері ОСОБА_3 письмово підтвердив ОСОБА_4, який є заінтересованою особою по даній справі, а також односельці ОСОБА_6 та ОСОБА_7 / л.с. 9 - 11/. Із копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 / л.с. 8/.
Таким чином, наведені докази підтверджують факт про те, що в зазначених документах прізвище заявниці помилково записано російською мовою як ОСОБА_2 а українською мовою повинно було записано як ОСОБА_3. Вказане свідчить про те, що померла ОСОБА_5 є матір'ю ОСОБА_1 Встановлення даного факту для заявниці має юридичне значення, оскільки вона як дочка, має право на прийняття спадщини за законом після смерті матері.
Керуючись ст. ст. 6, 60, 209, 212, 213-215, 234, 256, 257, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин про те, що ОСОБА_3, яка померла в с Верхній Салтів Вовчанського району ІНФОРМАЦІЯ_1, є матір'ю ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 в с Верхній Салтів, Вовчанського району Харківської області.
Рішення може бути оскаржене через місцевий суд до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення та наступної подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.