Судове рішення #21533744

31.01.2012  

Справа № 2-5026/11

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

31.01.2012 року                                                                  

  Ленінський  районний суд м. Вінниці

в складі: судді Бойка В.М.

за участю секретаря Паруліте Ю.Е.,          

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

Позовні вимоги аргументовані тим, що вона та відповідач 28 липня 2007 року зареєстрували законний шлюб, про що відділом РАЦС Вінницького МУЮ в Вінницькій області зроблено відповідний актовий запис № 1643 та видано свідоцтво про шлюб НОМЕР_1.

У неї це перший шлюб, в чоловіка другий.

Від їхнього шлюбу вони мають неповнолітню дитину –сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

На сьогодні їхня сім’я розпалася і їхній шлюб розірвано в судовому порядку.

Основна причина розпаду сім’ї –це різниця характерів, відсутність між позивачкою та відповідачем взаєморозуміння.

Відповідач працює у сфері комп’ютерних технологій систем та має додаткові джерела існування, окрім основного місця роботи.

Відповідач працює та заробляє непогані гроші, але внаслідок погіршення їхніх з позивачкою відносин, він більш ніж півроку перестав давати їй гроші на дитину, хоча каже, що любить дитину та має намір в майбутньому допомагати позивачці її утримувати, хоча за весь цей час дзвонив тільки 1 раз, та і той, щоб посваритися. Зараз, останні 6 місяців, він не дає на утримання дитини ні продуктів харчування, ні грошей на оплату садочка, зовсім нічого і жодної копійки.

За таких обставин позивачка не має можливості нормально утримувати дитину та мінімально забезпечуваити її всім необхідним.

Її заробітна платня викладача в медичному коледжі –втричі менше, ніж у відповідача.

Інших джерел до існування, окрім основного заробітку, у неї немає.

На свою заробітну платню вона утримує себе і дитину, яка знаходиться тривалий час (після погіршення стосунків з чоловіком та розірвання шлюбу) на її утриманні.

Іноді їй всіляко намагаються допомагати її батьки, які знають та іноді бачать картину, що склалася у їхній ситуації. При цьому мати відповідача ще й дзвонить її батькам та обливає її брудом та брехнею.

Розмір доходу відповідача позивачці на сьогодні невідомий, але на час їхнього спільного проживання був офіційний та не офіційний стабільно високий.

          У судове засідання сторони не з’явилися, від них надійшли заяви про розгляд справи у їхню відсутність. Позивачка підтримує позовні вимоги у повному обсязі, а відповідач їх визнає у повному обсязі.

           Крім того, позивач надала суду заяву про зміну прізвища з «ОСОБА_1»на «ОСОБА_1»та копію паспорта із зміненими даними.

           Суд ухвалив замінити прізвище позивача з «ОСОБА_1»на «ОСОБА_1».

          Суд ухвалив провести розгляд справи у відсутності сторін.

Судом у справі встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

          28 липня 2007 року позивачка та відповідач зареєстрували законний шлюб, про що відділом РАЦС Вінницького МУЮ в Вінницькій області зроблено відповідний актовий запис № 1643 та видано свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 (а.с. 15).

          Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 16 січня 2008 року, актовий запис 197, батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_2 і ОСОБА_4 (а.с. 6).

Дослідивши матеріали справи та пояснення позивачки та відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Діючим сімейним законодавством (ст. 180 СК України) передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У ст. 182 ч. 2 СК України зазначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

Відповідно до ч.1 ст. 183 Сімейного кодексу, частка  заробітку  (доходу)  матері,  батька,   яка   буде тягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

          Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК, якщо платник аліментів має нерегулярний,  мінливий  дохід, частину  доходу  одержує  в  натурі,  а  також  за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника  або одержувача  може  визначити  розмір  аліментів  у твердій грошовій сумі.

Тому суд, враховуючи вищенаведене, вважає за необхідним стягувати з відповідача аліменти на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у фіксованій (твердій) грошовій сумі у розмірі 700 грн., щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.

Враховуючи те, що позивачка була звільнена від сплати судового збору розгляду справи, їх, згідно ст.ст. 81, 88 ЦПК України, слід стягнути з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 81, 88, 209, 215, ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182 ч. 2, 183 ч.1, 184 ч. 1 Сімейного кодексу України, суд-

В И Р І Ш И В:

Позов –задовольнити.

Стягувати з відповідача ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,  працюючого інженером –програмістом 1-ї кеатегорії (службова адреса: м. Вінниця, вулиця Єрмака, 7А) на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у фіксованій (твердій) грошовій сумі у розмірі 700 грн., щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 08.11.2011 року.

Стягнути з  відповідача ОСОБА_2 судовій збір у сумі 214,60 грн. на користь держави.

В частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити рішення до негайного виконання.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

          Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація