Справа № 2-508
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2008 року
Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого судді Зацерковного М.М.
при секретарі Горбач Н.Д.
розглянув у попередньому судовому засіданні в приміщенні місцевого Бахмацького районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Григорівської сільської ради про визнання права власності на майновий пай, -
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Григорівської сільської ради про визнання права власності на майновий пай як спадкоємиці за заповітом, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства ( майновий сертифікат ). Ще при житті ОСОБА_2 склав заповіт, згідно якого призначив своєю спадкоємицею дружину ОСОБА_1, яка прийняла спадщину шляхом подачі заяви до державної нотаріальної контори. Померлий ОСОБА_2, як член КСП «ім. Шевченка « с.Григорівка, Бахмацького району мав право на момент смерті на майновий пай у розмірі 13934 грн 60 коп., який складає 0,27473 відсотків всього пайового фонду. На даний момент оформити право власності на майновий пай не можливо, в зв”язку з тим, що свідоцтво про право власності на майновий пай було видано Григорівською сільською радою 02 квітня 2008 року, тобто після часу відкриття спадщини.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з»явилася, в матеріалах справи мається заява про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги підтримує.
Представник Григорівської сільської ради в судове засідання не з”явився, в своїй заяві просить справу розглянути в їх відсутність, позов визнали.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст.534 Цивільного кодексу України (1963 року), кожний громадянин може залишити за заповітом все своє майно або частину його одній або кільком особам як тим , що входять так і не тим , що не входять до кола спадкоємців за законом.
Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 37.
Листом Бахмацької державної нотаріальної контори підтверджується, що спадкова справа на майно померлого ОСОБА_2відкрита, спадкоємець ОСОБА_1звернулась з заявою про прийняття спадщини.
Померлий ОСОБА_2 мав право власності на майновий пай в КСП „ім. Шевченка„ с.Григорівка, Бахмацького району, який входив до загального пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „ім. Шевченка», що підтверджується Свідоцтвом про право власності на майновий пай серії ЧНБХ № 00302, виданого Григорівською сільською радою 02 квітня 2008 року.
Відповідно до ст.1218 ЦК України „ до складу спадщини входять усі права та обов”язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті”.
Таким чином, право власності на майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай, яке належало померлому ОСОБА_2, переходить по праву спадкування у власність його дружини ОСОБА_1..
Керуючись ст.534 ЦК України (1963 року), 1218, ЦК України,ст.ст. 6,10,15,27 30, 60, 130,174, 212-215, 294 ЦПК Укр суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на майновий пай колективного сільськогосподарського підприємства „ім. Шевченка”, с.Григорівка, Бахмацького району, Чернігівської області згідно свідоцтва про право власності на майновий пай, серії ЧНБХ, № 000302, виданого Григорівською сільською радою 02 квітня 2008 року як спадкоємця за заповітом після смерті ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: