Справа №1-161
2012 рік
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 лютого 2012 року Шевченківський районний суд м.Чернівці в складі:
головуючого судді - Данилюка М.І.
при секретарі - Завялець Н.Ю.
за участю прокурора - Кукурузяк В.С.
адвоката - ОСОБА_1
представника служби у справах дітей: Спенул О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу про обвинувачення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, учня 9-го класу ЗОШ №27, в силу ст..89 КК України не судимого,
в скоєнні злочину, передбаченого ст. 186 ч.1 КК України,-
в с т а н о в и в:
28 жовтня 2011 року приблизно о 20 годині неповнолітній ОСОБА_3 перебуваючи по АДРЕСА_2 відкрито викрав у потерпілої ОСОБА_4 сумку, в якій знаходились гроші в сумі 14 гривень, мобільний телефон марки «Самсунг С-30», вартістю 290 гривень з сім карткою, вартістю 10 гривень, зв»язку ключів (3 ключа та 2 чіпи домофона), загальною вартістю 39 гривень та документи на ім.»я ОСОБА_4, а саме розрахункову книжку за комунальні платежі, ощадну книжку паспорт громадянина України, пенсійне посвідчення, свідоцтво про одруження, чим спричинив потерпілій матеріальну шкоду на загальну суму 353 гривні. З викраденим майном ОСОБА_3 з місця вчинення злочину втік та розпорядився ним на власний розсуд.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 свою вину визнав і пояснив, що дійсно 28.10.2011 року приблизно о 20 годині він гуляв по вул..Воробкевича в м.Чернівці. Проходячи між будинками №3 та №11 він побачив жінку похилого віку, в руках у неї була жіноча сумка і вирішив її викрасти. Вирвавши сумку з рук потерпілої він побіг в парк «Жовтневий», де оглянув сумку, в якій знаходились гроші в сумі 14 грн., мобільний телефон зі стартовим пакетом МТС, ключі та документи. Гроші та мобільний телефон він забрав, стартовий пакет викинув, а сумку з рештою речей залишив у кущах, після чого пішов додому. На наступний день викрадений телефон подарував своєму знайомому ОСОБА_5., а грошима розпорядився на власний розсуд. Шкода потерпілій повернута, у вчиненому щиро розкаюється та просить суворо не карати.
Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина в скоєні даного злочину підтверджується зібраними письмовими доказами по справі: протоколом допиту потерпілої ОСОБА_4 (а.с.41-42), протоколом явки з повинною (а.с. 52-53), протоколом огляду місця події (а.с.11), протоколами виїмки та огляду викрадених речей (а.с.25-26, 28-31), які підсудний визнав достовірними і проти яких він не заперечує.
Оцінюючи всі зібрані по справі докази, суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_3 доведена повністю, а його дії по ст.186 ч.І КК України, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж) кваліфіковані правильно.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_3, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, те що він вчинив злочин в неповнолітньому віці, вину свою визнав, з»явився із зізнанням, щиро розкаявся у вчиненому, по місцю проживання та навчання характеризується посередньо, шкоду потерпілій відшкодовано, потерпіла претензій до нього немає.
З врахуванням обставин, що пом”якшують та обтяжують покарання, суд вважає, що ОСОБА_3 має бути призначене покарання необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів, а це покарання із застосуванням ст.104,76 КК України.
Цивільний позов потерпілої ОСОБА_4 слід залишити без задоволення, оскільки шкода їй повністю відшкодована.
Керуючись ст. 321-324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В:
ОСОБА_3 визнати винним по ст. 186 ч.1 КК України і призначити покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
Згідно ст..104 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом 1- річного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов”язки.
Відповідно до ст..76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_3 такі обов”язки:
1) не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
2) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання;
3) періодично з‘являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_3 залишити вибрану – підписку про невиїзд.
Речові докази –жіночу сумку, зв»язку ключів (3 ключа та 2 чіпи омофона), мобільний телефон «Самсунг С-30, пенсійне посвідчення, паспорт громадянина України на ім.»я ОСОБА_4, які передані на зберігання потерпілій –залишити за належністю у розпорядження ОСОБА_4.
Цивільний позов потерпілої ОСОБА_4 залишити без задоволення.
На вирок суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Чернівецької області, протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженому, який перебуває під вартою –в той же строк з моменту вручення йому копії вироку, через Шевченківський районний суд м.Чернівці.
СУДДЯ: М.І.Данилюк
- Номер: 1-в/542/6/19
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-161/12
- Суд: Новосанжарський районний суд Полтавської області
- Суддя: Данилюк М. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2018
- Дата етапу: 15.01.2019