Судове рішення #21502286


  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 20 лютого 2012 р.                                                             справа № 2а/0570/1126/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Голуб В.А.

при секретарі          Пітель В.М.

за участю:

представника позивача                                    Кондратенка О.В.,

представник відповідача                                 не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Донецького міського центру зайнятості до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Донецький міський центр зайнятості звернувся до суду з позовною заявою до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд» про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позову зазначив, що 24 листопада 2011 спеціалістом Донецького міського центру зайнятості було проведено перевірку Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Донецькшахтобуд» за період з 01.06.2010 року по 23.11.2011 року та складено Акт перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття № 685, відповідно якого виявлено, що підприємство несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувало страхові внески до Фонду, в результаті чого заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття склала 12 983, 79 грн. та пеня у розмірі 1 559, 04 грн.

Відповідно до п. 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

05.12.2011 року заступником директора Донецького міського центру зайнятості прийнято Рішення № 3 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу на суму недоїмки у розмірі 12 983, 79 грн. та пені у розмірі 1 559, 04 грн., яке було надіслано підприємству для добровільного виконання.

Позивач зазначає, що відповідач суму заборгованості у строк, встановлений законом, не сплатив, і станом на момент подання позовної заяви недоїмка не сплачена.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про зайнятість населення", цим Законом, іншими законами у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на Фонд покладений обов’язок забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність  нарахування,  своєчасність  сплати страхових  внесків,  а  також  витрат  за  страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим     Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття,  правильність  призначення  роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.

У судовому засіданні встановлено, що позивач Донецький міський центр зайнятості виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Центр зайнятості забезпечує реалізацію державної політики зайнятості населення, працевлаштування, професійну орієнтацію, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, соціальну підтримку тимчасово не працюючих громадян на території міста (району),  а також забезпечує виконання рішень Правління Фонду.

Згідно з п.п. 9.11 п. 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за № 30/5221, позивач має право звернення до суду з позовом про стягнення суми недоїмки зі страхових внесків.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач – Державне відкрите акціонерне товариство «Трест «Донецькшахтобуд» є юридичною особою.

З 23.11.2011 року по 24.11.2011 року Донецьким міським центром зайнятості була проведена перевірка Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд» з питань правильності нарахування, своєчасності і повноти сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття до Фонду за період з 01 червня 2010 року по 23 листопада 2011 року. За результатами перевірки 24.11.2011 року складено акт № 685, у відповідності до якого виявлено недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 12 983, 79 гривень і нарахована пеня у розмірі 1 559, 04  гривень (а.с. 5-6).

05 грудня 2011 року на підставі зазначеного акту перевірки заступником директора Донецького міського центру зайнятості прийнято рішення № 3 про стягнення з Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд» простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) в сумі 12 983, 79 гривень і пені у розмірі 1 559, 04 гривень (а.с. 9).

Зазначене рішення було отримано представником відповідача Вороніною І.Г. 07.12.2011 року (а.с 12).

Також, як встановлено у судовому засіданні, відповідачем  у встановленому законом порядку зазначене рішення не оскаржувалось, станом на момент розгляду справи  заборгованість не погашена.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

У порушення зазначених вимог законодавства відповідач своєчасно не сплачує страхові внески.

Частиною 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» » (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Крім того, згідно з п.п. 9.7 п. 9  Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за № 30/5221,  не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.

Таким чином, з відповідача на користь держави у особі позивача підлягає стягненню недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 14 542, 83 гривень.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Донецького міського центру зайнятості до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд» про стягнення заборгованості – задовольнити повністю.

Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд» на користь Донецького міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загльнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 14 542, 83 грн. (чотирнадцять тисяч п’ятсот сорок дві гривні вісімдесят три копійки) на розрахункові рахунки: Призначення платежу: 50040100 р/р 37173301900004 (недоїмка) - 12983грн. 79 коп. Призначення платежу: 50040500 р/р 37179305900004 (пеня) -1559грн. 04 коп. в Головному управлінні Держказначейства України в Донецькій області ОКПО 25671511, МФО 834016.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 20 лютого 2012 року. Постанова буде виготовлена у повному обсязі 24 лютого 2012 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

  

Суддя                                                                                      Голуб В. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація