Судове рішення #21468688

Справа №  2607/944/2012

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ           

 02.02.2012    суддя Подільського районного суду м. Києва Зіміна В.Б., перевіривши виконання вимог ст.ст. 119-121 ЦПК України у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Київської міської ради, треті особи: Третя Київська державна нотаріальна контора, Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту родинних відносин, проживання однією сім’єю та прийняття спадщини, про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

До Подільського районного суду м. Києва надійшла дана позовна заява в якій позивачка просить встановити факт родинних відносин, встановити факт проживання однією сімєю та прийняття спадщини, визнати право власності на спадкове майно.

Встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами та фактів, що мають юридичне значення регулюється 4 Розділом, Главою 6 ЦПК України і підлягають розгляду в порядку окремого провадження. Якщо між сторонами існує спір про право, то він вирішується в порядку позовного провадження.

Відповідно до постанови Пленуму ВСУ від 30.05.08р. «Про судову практику у справах про спадкування» справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов’язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними.

Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутись в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім’єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилась до 01.01.04р.

В позовній заяві позивачка не вказує інших спадкоємців на майно померлої ОСОБА_2

Згідно ч.1 ст. 257 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Черговість спадкування визначена законом, а саме, главою 86 ЦК України і не потребує визнання даного факту судом.

Згідно ч.2, 3 п. 23 Постанови Пленуму ВСУ від 30.05.08р., свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому порядку не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.

          Відповідно до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства та відмовляє в прийнятті заяви, якщо заява не підсудна суду.

          Керуючись ст. ст. 122, 293-294 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийняті позовної заяви ОСОБА_1 до Київської міської ради, треті особи: Третя Київська державна нотаріальна контора, Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту родинних відносин, проживання однією сім’єю та прийняття спадщини, про визнання права власності на спадкове майно.

Позовну заяву  ОСОБА_1 до Київської міської ради, треті особи: Третя Київська державна нотаріальна контора, Головне управління юстиції у м. Києві про встановлення факту родинних відносин, проживання однією сім’єю та прийняття спадщини, про визнання права власності на спадкове майно – повернути позивачеві.

Повернути позивачці ОСОБА_1 сплачену суму судового збору в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва через Подільський районний суд м.Києва в порядку та строки, встановлені законом. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня його проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


             Суддя:




СУДДЯ                                                                                                         Зіміна  В.  Б.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація