Справа № 2-о-76/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2012 року м. Київ
Солом’янський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді - Г.О. Козленко
за участю секретаря - Ю.А. Романенко
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа: Відділ реєстрації актів цивільного стану Солом’янського районного управління юстиції м. Києва про встановлення факту родинних відносин,-
встановив:
Заявник звернулась до суду з данною заявою в якій просить суд встановити факт, родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідним сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_3. В обґрунтування позову зазначив, що в свідоцтві про його народження в графі батько помилково зазначено –ОСОБА_2. Зазначена помилка утворилася в наслідок помилкового перекладу ім’я «ОСОБА_2» на російську мову як «ОСОБА_2»під час призиву у лави Радянської Армії в 1943 році. Після звільнення з військової служби у 1960 році зазначена помилка була виявлена та виправлена - з ім’я «ОСОБА_2»на ім’я «ОСОБА_2». При цьому в родинному колі і серед інших людей його продовжували назвати «ОСОБА_2», у зв’язку з чим батьки заявника не звернули уваги на його по-батькові –«ОСОБА_2». У 1978 році батько та мати заявника отримали повторне свідоцтво про укладання шлюбу де ім’я батька заявника зазначено як «ОСОБА_2». Відповідні зміни були внесені і до трудової книжки батька заявника, де спочатку він був записаний як «ОСОБА_2», потім згідно паспорту були внесені зміни на –«ОСОБА_2». Згідно довіреності і заповіту, складених батьком заявника, він зазначений як «ОСОБА_2». Такі розбіжності в документах стосовно ім’я батька заявника та по-батькові самого заявника унеможливлюють прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті батька заявника, у зв’язку з чим заявник просить задовольнити заяву.
В судовому засіданні заявник підтримав заяву та просив її задовольнити в повному обсязі, підтвердивши суду обставини викладені в ній.
Заінтересована особа в судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надавши до суду заяву з проханням розглядати справу за відсутності її представника.
Суд, заслухавши пояснення заявника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_2, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1, виданого Відділом реєстрації смерті у м. Києві 20.02.2009, про що в Книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис № 3514 (а.с.20).
Відповідно до ксерокопії свідоцтва про народження заявника –ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьком є –ОСОБА_2, а мати –ОСОБА_5 (а.с.7). Однак згідно ксерокопії повторного свідоцтва про укладення шлюбу виданого 04.06.1977 відділом РАГС Московського району м. Києва –22 лютого 1948 року було укладено шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_5 (а.с.13). Зазначені данні також підтверджуються ксерокопією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про внесення до актового запису змін (а.с.14).
Надана ксерокопія трудової книжки виписана на ім’я ОСОБА_2, але в подальшому до неї внесено зміни, згідно паспортних даних та зазначено ім’я «ОСОБА_2»(а.с.15).
В матеріалах справи міститься ксерокопія довідки з місця проживання сім’ї та реєстрації форми №3 від 08.02.2008, де зазначено, що АДРЕСА_1 проживає одна сім’я в складі власника квартири –ОСОБА_1 та його батька –ОСОБА_2 (а.с.16).
Матеріалами справи встановлено, що за часи Великої Вітчизняної війни всі нагородні посвідчення та довідки були виписані на ім’я ОСОБА_2. Проте Воєнний квиток з фотокарткою серії НОМЕР_2 виданий на ім’я ОСОБА_2, де зазначена дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження с. Смолянка Ольшевського району, Чернігівської області та в пункті 21 –«Урядові нагороди та нагородження нагрудними знаками та цінними подарунками», записані нагородні посвідчення які видавалися на ім’я ОСОБА_2.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець с. Смолянка Ольшевського району, Чернігівської області –11.02.2008 слав заповіт та заповів ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, все майно рухоме та нерухоме, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що мені буде належати на день смерті і на що я за законом матиму право (а.с.18). Також 11.02.2008 ОСОБА_2 надав на ОСОБА_1 довіреність якою уповноважив його розпоряджатися всім його майном.
ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 допитані в судовому засіданні в якості свідків, надали суду схожі ідентич. свідчення і підтвердили той факт, що батька заявника у повсякденному житті оточуючи називали «ОСОБА_2», внаслідок чого і утворилося непорозуміння з записами стосовно ім’я батька заявника і по-батькові самого заявника. У батька заявника був лише один син –ОСОБА_1. При наданні судом для огляду Воєнного квитку серії НОМЕР_2 виданого на ім’я ОСОБА_2 в якому міститься фотокартка, засвідчили, що на фото батько заявника, якого називали «ОСОБА_2».
Відповідно до п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому засіданні можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку щодо задоволення заяви про встановлення родинних відносин, оскільки вона є обгрунтованою, та такою, що знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду, а докази, надані заявником на підтвердження факту родинних відносин, достовірними і переконливими.
Таким чином, оцінюючи у сукупності здобуті в судовому засіданні докази, суд знаходить достовірно встановленим, що заявник ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_2, , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
234,235,256-259 ЦПК України
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 60, 213-215, 234, 235, 256-259 ЦПК України, суд,-
вирішив:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Відділ реєстрації актів цивільного стану Солом’янського районного управління юстиції м. Києва про встановлення факту родинних відносин –задовольнити.
Встановити той факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду м. Києва через Солом’янський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні –протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Суддя – Г.О. Козленко