КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2012 року 2а-62/12/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Брагіної О.Є.;
при секретарі судового засідання –Варченко І.В.,
за участю представників сторін:
позивача –не з’явився;
відповідача –не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовомуправління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області
докомунального підприємства Київської обласної ради «Будкомплект»
простягнення заборгованості у сумі 11 104,50 грн.,
в с т а н о в и в:
управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області (далі - позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства Київської обласної ради «Будкомплект»(далі - відповідач) про стягнення заборгованості (недоїмки) у сумі 11 104, 50 грн.
Позов обґрунтовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість (недоїмка) в сумі 11 104, 50 грн., яка утворилась у зв’язку з несплатою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з січня по червень місяць 2011 р.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.01.2012 р. відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 19.01.2012 р.
19.01.2012 р., розгляд справи було відкладено на 13.02.2012 р. у зв’язку з неявкою представника позивача, повідомленого судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
13.02.2012 р., сторони, повідомлені судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином, в судове засідання не з’явилися. Від представників сторін надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши всі фактичні обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі –Закон № 1058 - IV) визначаються принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формується зі страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим законом. Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі –Закон № 2464- VI) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку. Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (далі –Закон № 400/97-ВР), визначено порядок справляння та використання збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно приписів статті 1 Закону № 400/97-ВР платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідач є юридичною особою, зареєстрованою у Вишгородській районній державній адміністрації. Є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на підставі статті 1 Закону № 400/97-ВР.
Відповідно до вимог частини 1 статті 3 Закону № 400/97-ВР, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Відповідно до пункту 6 статті 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для страхувальників є календарний місяць.
Внаслідок порушення вказаних норм, за відповідачем утворилася заборгованість (недоїмка) у розмірі 11 104,50 грн. за період з січня по червень місяць 2011 р.
Частиною 2 статті 25 Закону № 2464- VI передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених законом.
Згідно частини 4 статті 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки, сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Для стягнення заборгованості позивачем була направлена вимога про сплату недоїмки у сумі 11 104,50 грн. № Ю-47 від 01.07.2011 р. Вказана вимога у встановлений законом строк сплачена не була.
Виходячи з вимог абзаців 6, 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464-VI, у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів, з дня надходження вимоги, не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суб’єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 69 КАС України).
На підтвердження своїх вимог позивачем надано копії розрахунків сум страхових внесків страхувальника, копії карток особового рахунку платника єдиного внеску за період з січня по червень місяць 2011 р., копія корінця вимоги № Ю-47 від 01.07.2011 р.
Оскільки доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надано, судом встановлено наявність у відповідача заборгованості (недоїмки) в сумі 11 104, 50 грн.
Враховуючи викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, дослідивши всі фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області – задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства Київської обласної ради «Будкомплект» на користь управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області заборгованість у розмірі 11 104 (одинадцять тисяч сто чотири) гривні 50 коп.
.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Брагіна О.Є.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 13 лютого 2012 р..