Судове рішення #21424158

Апеляційний суд Кіровоградської області

Справа №  11-1086/11        Головуючий у суді І-ї інстанції  Поступайло В.В.

Категорія - 47        Доповідач у суді ІІ-ї інстанції Драний О. П.   

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 26.01.2012 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:

          

                 головуючого судді     Драного О.П.,

                                             суддів     Палічука А.О., Гончара В.М.,

          за участю прокурора     Добрової Н.І.

                                 

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді кримінальну справу за апеляцією засудженої ОСОБА_3 на вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда від 07 листопада 2011 року, яким

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Знам’янки Кіровоградської області, українка, громадянка України, з базовою середньою освітою, не заміжня, не працююча, проживаюча за адресою: АДРЕСА_2, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, раніше судима 08.06.2010 року вироком Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області за ч.2 ст.307 КК України до 5 років позбавлення волі та на підставі ст.75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 роки

засуджена за ч. 2 ст. 309 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст.71 КК України, за сукупністю вироків, до покарання призначеного за даним вироком, частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 08.06.2010 року та остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 3 місяці.

Вироком суду постановлено стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судові витрати у розмірі 843 грн. 84 коп.

Згідно з вироком суду ОСОБА_3 визнано винною та засуджено за те, що 26 липня 2011 року близько 18 год. 30 хв. вона, маючи непогашену судимість за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, знаходячись на цвинтарі по вул. С.Щедріна у м. Кіровограді, на землі помітила пластикову пляшку (флакон) об'ємом 100мл з речовиною світло-коричневого кольору. Впевнившись в тому, що у пляшці знаходиться наркотичний засіб, у подальшому діючи умисно та з метою незаконного придбання наркотичного засобу для власного вживання, ОСОБА_3 взяла вищевказану пляшку з наркотичним засобом та поклала її в свою сумку, де незаконно зберігала без мети збуту. Цього ж дня о 19 год. співробітниками Кіровського ВМ КМВ УМВС України в Кіровоградській області на розі вулиць 2-га Залізнична та Дунаєвського м. Кіровограда ОСОБА_3 було затримано та в присутності понятих проведено огляд місця події, під час якого у  її сумці виявлено та вилучено пластикову пляшку об’ємом 100мл з речовиною світло-коричневого кольору, яка згідно з висновком експертизи №916 від 26.08.2011 року містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 1,462г, який ОСОБА_3 незаконно придбала та зберігала для особистого вживання без мети збуту.

У апеляції засуджена ОСОБА_3, не оспорюючи фактичних обставин справи та кваліфікації вчиненого нею злочину, просить вирок районного суду стосовно неї змінити, пом’якшивши їй покарання. Свої доводи мотивує тим, що вину у вчиненні злочину вона визнала, розкаялась, є матір’ю трьох неповнолітніх дітей, скоїла злочин з причини збігу важких сімейних обставин.

Заслухавши доповідача, думку прокурора, який просив вирок районного суду залишити без змін, а апеляцію без задоволення,  вивчивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляцій, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає з таких підстав.

Як встановлено матеріалами справи, досудове і судове слідство по ній проведені з дотриманням вимог ст.22 КПК України. Викладені у вироку висновки про винність ОСОБА_3 у скоєнні нею злочину при обставинах, вказаних у вироку суду, ґрунтуються на зібраних по справі доказах, які досліджені судом першої інстанції відповідно до ст.299 ч.3 КПК України та відповідають фактичним обставинам справи, які не оскаржуються в апеляції.

Дії засудженої ОСОБА_3 правильно кваліфіковано за ч. 2 ст. 309 КК України як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, вчинене особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.307 КК України.

Призначаючи міру покарання засудженій, суд першої інстанції врахував ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, що відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, особу винної, яка раніше притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння тяжкого умисного злочину, за місцем проживання характеризується позитивно, не заміжня, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, осудна, проте страждає психіко-поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, які не досягають ступеня душевного захворювання; обставини, які пом’якшують покарання: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та наявність на утриманні трьох неповнолітніх дітей, та з урахуванням всіх обставин справи призначив засудженому покарання, яке є достатнім та необхідним для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів.

Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляції засудженої, а вирок суду вважає законним та обґрунтованим.

Керуючись ст.ст.362, 366 КПК України, колегія суддів, -

          

                                                                 УХВАЛИЛА:

          

Апеляцію засудженої  ОСОБА_3  залишити без задоволення.

Вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда від 07 листопада 2011 року стосовно ОСОБА_3 залишити без змін.


Судді                    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація