УХВАЛА
іменем україни
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ у складі:
головуючого Єлфімов О.В.,
суддів:
за участю прокурора Сахна Р.І., Шибко Л.В.,,
Сингаївської А.О.,
розглянувши в судовому засіданні 28 лютого 2012 року в м. Києві кримінальну справу за касаційною скаргою заступника прокурора Автономної Республіки Крим на вирок Ленінського районного суду АР Крим від 9 грудня 2010 року, згідно якого
ОСОБА_5,
ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не судимого,
засуджено за ст. 198 КК України до покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.
Згідно ст. 76 КК України зобов’язано засудженого не змінювати постійне місце проживання без дозволу органу з виконання покарань і періодично з’являтися для реєстрації.
ОСОБА_5 визнано винним у тому, що він, 26 серпня 2010 року приблизно 22 год, знаходячись на території домоволодіння АДРЕСА_1, заздалегідь не обіцяючи та заздалегідь знаючи про те, що ОСОБА_6 здійснив крадіжку металевої ванни, отримав її від останнього і зберігав за місцем свого проживання до 29 серпня 2010 року.
В апеляційному порядку справа не переглядалась.
У касаційній скарзі прокурор просив вирок суду змінити у зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону та істотним порушенням кримінально-процесуального закону. Виключити з резолютивної частини вироку рішення про покладення на засудженого зобов’язання не змінювати постійне місце проживання без дозволу органу з виконання покарання, оскільки воно не передбачене законом.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора на підтримку касаційної скарги, перевіривши матеріали справи та обговоривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів дійшла до висновку, що вона підлягає задоволенню на таких підставах.
Висновок суду про доведеність винуватості ОСОБА_5 у вчиненні злочину за обставин, викладених у вироку, по суті не оспорюється і підтверджується сукупністю доказів, зібраних у встановленому законом порядку, досліджених та належно оцінених судом.
Дії засудженого за ст. 198 КК України кваліфіковані правильно, що також не оспорюється у касаційній скарзі.
Покарання засудженому ОСОБА_5 призначене з дотриманням вимог ст. 65 КК України і є справедливим.
Проте при звільнені ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, судом було порушено вимоги ст. 76 КК України.
Зазначений в цій статті перелік обов'язків, які покладаються на особу при звільненні її від відбування покарання з випробуванням, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Зокрема, у п. 3 ч. 1 ст. 76 КК України передбачено обов'язок повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи чи навчання.
Всупереч цьому на засудженого ОСОБА_5, який звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком, було прокладено обов'язок не передбачений ст. 76 КК України, а саме: не змінювати постійне місце проживання без дозволу органу з виконання покарань.
З огляду на вищевикладене, вирок щодо ОСОБА_5 в цій частині підлягає зміні з виключенням зазначеного обов'язку.
Керуючись статтями 394-396 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу заступника прокурора Автономної Республіки Крим задовольнити.
Вирок Ленінського районного суду АР Крим від 9 грудня 2010 року щодо ОСОБА_5 змінити, виключивши з нього рішення про покладення на засудженого обов'язку не змінювати місце постійного проживання без дозволу органу з виконання покарань.
С у д д і:
____________ ______________ ___________
О.В.Єлфімов Р.І. Сахно Л.В.Шибко