Справа № 1-334/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2012 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
судді Онищенко І.Л.
при секретарі Глушкової О.О.
з участю прокурора Білошицького М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, українки, громадянки України, не заміжньої, з вищою освітою, не працюючої, зареєстрованої та мешкаючої в АДРЕСА_1, раніше не судима,-
за ст. 317 ч.1 КК України;
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Києва, громадянина України, українця, з середньою технічною освітою, не одруженого, не працюючого, мешкаюючого в АДРЕСА_1 та зареєстрованого в АДРЕСА_2, в силу ст.. 89 КК України раніше не судимий -
за ст.309 ч.1 КК України
В С Т А Н О В И В :
Підсудна ОСОБА_1 органами досудового слідства обвинувачується в тому, що вона, зареєстрована та проживаюча в АДРЕСА_1, надала приміщення даної квартири для незаконного вживання особливо небезпечних психотропних речовин.
Так, 17.02.2010 року в період часу з 11 години до 12 години, вона надала приміщення своєї вищевказаної квартири ОСОБА_3, яка незаконно, шляхом внутрішньовенної ін’єкції, вжила особливо небезпечну психотропну речовину –кустарно виготовлений препарат із псевдоефедрину, який містить первитин.
В цей же день о 12 годині 40 хвилин в квартирі АДРЕСА_1 за місцем проживання ОСОБА_1, працвниками міліції затримана ОСОБА_3,. яка доставлена до Київської міської наркологічної лікарні «Соціотерапія», де у неї було зафіксовано її перебування в стані наркотичного сп’яніння.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились в наданні приміщення для незаконного вживання особливо небезпечних психотропних речовину, ОСОБА_1 скоїла злочин, передбачений ч.1 ст. 317 КК України.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про закриття кримінальної справи відносно підсудної ОСОБА_1 за ч.1 ст. 317 КК України на підставі ст..5 КК України, оскільки на момент провадження справи у суді Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів»№796 від 27 липня 2011 року, було виключено з таблиці №1, списку №1 та №2 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, позицію «кустарно виготовленні препарати з ефедрину, псевдоефедрину, фенілпропаноламіну або препаратів, які їх містять», що інкримінується підсудній.
Підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримали клопотання прокурора.
Вислухавши клопотання прокурора, думку підсудних, суд приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав:
Так, ОСОБА_1 обвинувачується в вчиненні конкретного злочину в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів і прекурсорів.
Обов’язковою ознакою даного злочину є наявність предметів, які є небезпечними для здоров’я людей, тобто психотропні речовини.
Поняття та ознаки даних предметів вказані в Законі України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів».
Крім цього, всі ці предмети (крім аналогів) передбачені «Переліком наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів», який складений відповідно до законодавства України і міжнародних зобов’язань та затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770. Даний перелік складається з чотирьох таблиць (І, ІІ, ІІІ, ІV), кожна з яких включає в себе Список №1 і Список №2, а Таблиця №1 –ще і Список №3. В цих списках наявний перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, обіг яких в Україні заборонено ( Списки №1 та 2 Таблиці І), або обмежено і стосовно, яких встановлено заходи контролю.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів»№796 від 27 липня 2011 року, було виключено з таблиці №1, списку №1 та №2 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, позицію «кустарно виготовленні препарати з ефедрину, псевдоефедрину, фенілпропаноламіну або препаратів, які їх містять».
Таким чином, на даний момент псевдоефедрин, згідно діючого законодавства не відноситься до психотропних речовин, обіг яких заборонено в Україні, а тому відсутній один з обов’язкових ознак - це наявність в діях ОСОБА_1 складу злочину, передбаченого ч.1 ст. 317 КК України.
Згідно ч.1 ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, який скасовує злочинність діяння або пом’якшує кримінальну відповідальність, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, що вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
Також, ст. 58. Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 6 КПК України кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю за відсутністю в діянні складу злочину.
На підставі вищевикладеного, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд вважає за необхідне, кримінальну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 317 КК України закрити на підставі п.2 ч.1 ст. 6 КПК України за відсутності в його діянні складу злочину, оскільки дане діяння на даний момент декриміналізовано.
Керуючись ст. 58 Конституції України, ч.1 ст.5 КК України п.2 ч.1 ст.6 КПК України,суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.317 КК України провадженням закрити у зв’язку з декриміналізацією вчиненого нею діяння.
До набрання постановою законної сили міру запобіжного заходу ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд –залишити без змін.
Постанова може підлягати оскарженню протягом семи діб до Апеляційного суду м.Києва.
Суддя: