Справа № 2208/451/12
Номер провадження 2/2208/640/12
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" січня 2012 р. м. Кам'янець-Подільський
Кам’янець - Подільський міськрайонний суд
Хмельницької області в складі :
головуючого судді Бориславського В.М.,
при секретарі Чекашкіній О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Кам’янець –Подільського цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Завальськоїсільської ради Кам’янець-Подільського районупро визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Завальськоїсільської ради Кам’янець-Подільського районупро визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якій вказує, що в зв’язку із смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 її матері відкрилась спадщина.Матір, ще за життя 27 червня 2000 року залишила заповіт, в якому заповідала все своє майно ОСОБА_2 та ОСОБА_3 В зв’язку із обізнаністю існування заповіту в нотаріальну контору із заяво про прийняття спадщини не зверталася.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від прийняття спадщини за заповітом відмовилися, про що їй стало відомо лише тепер. Оскільки вона являється спадкоємцем першої черги, заява про прийняття спадщини в передбачені законом строки нею не була подана із наявністю заповіту, а від так просилавизначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, подавши письмову заяву про визнання позову, просив суд справу розглянути у відсутності представника відповідача.
Зваслухавши позивача,дослідивши матеріали справи в повному об’ємі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки доведений матеріалами справи, ґрунтується на законі.
Так, згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 цього ж Кодексу спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частиною 1 ст. 1270 ЦК України встановлено шестимісячний строк для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки - ОСОБА_4, що підтверджується даним свідоцтва про смерть від 19 листопада 2005 року, актовий запис № 23, свідоцтва про народження позивачки НОМЕР_1 , актовий запис № 1, свідоцтва про укладення шлюбу, виданого 8 липня 1958 року, актовий запис № 9.
Після смерті ОСОБА_4 залишилося спадкове майно, а саме : АДРЕСА_1, майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, земельна ділянка, що підтверджується даними свідоцтва про право власності на домоволодіння, виданого виконавчим комітетом Кам’янець-Подільського району 13.02.1989 року, Свідоцтва про право власності на майновий пай серії ХМКП № 024279, Державного акту на право приватної власності на землю, серії НОМЕР_2 від 08.08.2003 року.
При житті 27 червня 2000 року ОСОБА_4 було складено заповіт, згідно якого все своє майно вона заповіла ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що підтверджується даними ксерокопії долученого до матеріалів справи заповіту, посвідченого секретарем Завальської сільської ради.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від прийняття спадщини відмовилися, що підтверджується ксерокопіями заяви від 21 грудня 2009 року посвідченою державним нотаріусом Першої Хмельницької державної нотаріальної контори ОСОБА_5 та заяви від 30 грудня 2011 року посвіченої приватним нотаріусом Кам’янець-Подільського району ОСОБА_6
ОСОБА_1, являючись спадкоємцем першої черги у визначений законом строк заяви про прийняття спадщини не було подано в зв’язку із необізнаністювідмови від спадщини спадкоємців за заповітом, що підтверджується поясненнями позивачки даними в судовому засіданні.
За наведених обставин, а також і того, що позов визнаний відповідачем, суд дійшов висновку, що строк для прийняття спадщини позивачем пропущений з поважних причин.
Згідно ч. 3 ст. 1272 цього ж Кодексу за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може призначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Приймаючи до уваги викладене, а також і те, що позивачем строк прийняття спадщини пропущений з поважних причин, інших спадкоємців не має, керуючись ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 214, 215, 218 ЦПК України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті її матері –ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вітківці, Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області - 3 місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області через Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області на протязі десяти днів з дня проголошення рішення суду, а якщо особи не були присутні під час проголошення рішення, то протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду В. М. Бориславський