Судове рішення #21368619


  

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21 лютого 2012 року           2а-863/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши

позовну заяву           ОСОБА_1

до                               районного відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції Київської області  

третя особа -           публічне акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк"

про визнання протиправною та скасування постанови,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулосась  ОСОБА_1 з позовом до   районного відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції Київської області,    районного відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції Київської області       про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №30927511 від 01.12.2012 р.    .

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і, чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі суд зважає на наступне:

особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби  передбачені статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З наведеної норми закону вбачається, що справи про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби розглядаються адміністративним судом, якщо розгляд таких справ законом не віднесено до юрисдикції іншого суду.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції Київської області про стягнення з боржника 278609,48 грн. від 01.12.2012 р. ВП №30927511, яка була винесена у межах виконавчого провадження по примусовому виконанню рішення Індустріального суду м. Дніпропетровська по цивільній справі №2-3948.

Статтею 383 ЦПК України визначено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої  служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу,  порушено їх права чи свободи.

Відповідно до положень статті 384 ЦПК України скаргу може бути подано до суду  безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ. Про подання скарги суд  повідомляє відповідний відділ державної  виконавчої  служби не пізніше  наступного дня  після прийняття її судом.

Частиною 1 статті 385 ЦПК України визначено строк подання скарги –на протязі десяти днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод.

Водночас суд звертає увагу на ту обставину, що станом на час подання  адміністративного позову умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, регулюються Законом України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999, № 606-XIV (у новій редакції, згідно Закону України від 04.11.2010 № 2677-VI).

Частиною четвертою статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Дані норми законодавства кореспондуються між собою та встановлюють порядок оскарження дій та рішень державного виконавця шляхом подання позову до суду, який видав виконавчий документ.

З огляду на те, що позовні вимоги стосуються дій державного виконавця, вчинених в рамках виконавчого провадження по виконанню рішення суду загальної юрисдикції у справі, що розглядалась Індустріальним районним судом м.Дніпропетровська та, ураховуючи наведені норми законодавства, суд приходить до висновку, що право на звернення до адміністративного суду із позовною заявою про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, надане частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, не поширюється на позивачку, оскільки законом встановлено інший порядок оскарження дій та рішень державного виконавця.

Таким чином, дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки відноситься до юрисдикції загального місцевого суду і повинна розглядатися за правилами Цивільно-процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного України, звернення до адміністративного суду з позовом, який не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства є підставою для відмови у відкритті провадження у справі.

Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1.    Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до районного відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції Київської області, третя особи: публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №30927511 від 01.12.2012 р.  .

2.Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї документами та матеріалами- повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


      Суддя                                                                                 Брагіна О.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація