ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"01" лютого 2012 р. Справа № Б-48/192-09
вх. № 9261/2-48
Суддя господарського суду Дзюба О.А.
при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.
За участю:
Представника кредитора - ОСОБА_1 довіреність від 06.10.11р. (АТ"ОТП Банк").
Ліквідатор - не з'явився
Розглянувши справу за заявою
Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Харків
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 07 липня 2010року по справі № Б-48/192-09 боржника - Фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Богомазова П.С., якого зобов'язано виконати ліквідаційну процедуру в строк до 07 липня 2011року.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 26 жовтня 2011року продовжено строк ліквідаційної процедури до 07 січня 2012року.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 листопада 2011року призначено розгляд скарги АТ «ОТП Банк» на дії ліквідатора на 16 листопада 2011року, скаржника зобов’язано надати правове та документальне обґрунтування скарги, ліквідатора зобов’язано надати відзив на скаргу АТ «ОТП Банк», присутність ліквідатора у засіданні суду визнана обов’язковою.
Ухвалами господарського суду Харківської області від 16 листопада 2011року, 07 грудня 2011року та 10 січня 2012 року розгляд справи відкладався, у зв’язку з неявкою в засідання суду ліквідатора та ненадання ним витребуваних судом документів; ліквідатор зобов’язувався виконати в повному обсязі вимоги суду та попереджався про відповідальність за невиконання вимог суду.
До канцелярії суду від ліквідатора надійшов звіт про хід ліквідаційної процедури (вх№ 2161) та пояснення на скаргу АТ «ОТП Банк» з додатками.
До канцелярії суду від АТ «ОТП Банк» надійшло клопотання (вх№ 2177) про усунення Богомазова П.С. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута та призначення ліквідатором ФОП ОСОБА_2 арбітражного керуючого Дронова В.О.
Також, до канцелярії суду від арбітражного керуючого Дронова В.О. надійшла заява (вх№2176) про участь у справі №Б-48/192-09 в якості ліквідатора банкрута.
В судове засідання 01 лютого 2012 року ліквідатор знов не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, проте ухвалою господарського суду Харківської області від 10 січня 2012 року його явку суд визнав обов’язковою.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що ліквідатором вимоги постанови господарського суду Харківської області від 07 липня 2010року не виконані в повному обсязі, строк на виконання ліквідаційної процедури скінчився.
Також судом встановлено, що ліквідатор – арбітражний керуючий Богомазав П.С. систематично не виконує вимоги суду, не з’являється на виклики суду, хоча неодноразово попереджувався ухвалами суду про відповідальність за невиконання вимог суду та про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно з ч.6 ст. 3-1 Закону встановлено, що ліквідатор при реалізації своїх прав та обов’язків зобов’язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”- провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Згідно ч. 3 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи.
Відповідно до ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”. Аналогічні за змістом норми закріплені у ст.124 Конституції України, згідно з якою судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Суд зазначає, що обов’язок виконувати судові рішення, що набрали законної сили і які є обов`язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об`єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України встановлений статтею 13 Закону України ”Про судоустрій ”, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно п. 3.13 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26 грудня 2011року неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншими учасниками процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, має розцінюватись господарським судом як зловживання процесуальними правами.
Відповідно до постанови господарського суду Харківської області від 07 липня 2010року ліквідатора зобов’язано виконати всі необхідні заходи, передбачені ст.ст. 22-34, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, дані про фінансове становище і майно банкрута, суми коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, закінчити ліквідаційну процедуру у встановлений строк та докази закінчення надати суду.
Згідно ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлені повноваження ліквідатора при здійсненні ліквідаційної процедури. У відповідності до ч.12 ст.30 зазначеного Закону ліквідатор зобов’язаний на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Проте ліквідатором приписи Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та постанови господарського суду Харківської області від 07 липня 2010року виконані не були, звіт ліквідатора та інші належні документи у порядку ч.1 ст.32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” стосовно проведення ліквідаційної процедури відносно ФОП ОСОБА_2 суду не надані, строк ліквідаційної процедури скінчився.
Згідно абз. 2 ч. 8 ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, є підставою для направлення ухвали Державному органу з питань банкрутства для відповідного реагування.
За таких обставин, враховуючи, що ліквідатор не виконує належним чином свої обов'язки, суд вважає за необхідне у відповідності до ч.1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України відкласти розгляд справи та зобов'язати державний орган з питань банкрутства здійснити перевірку діяльності арбітражного керуючого - ліквідатора ФОП ОСОБА_2 Богомазова Павла Сергійовича (ліцензія серії АВ № НОМЕР_1 від 17.02.10 року).
Керуючись ст.ст. 2, 3-1, 22-32, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд-
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи на "22" лютого 2012 р. о(об) 11:30 м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, к. 107.
2. Зобов'язати державний орган з питань банкрутства терміново здійснити перевірку діяльності арбітражного керуючого - ліквідатора ФОП ОСОБА_2 Богомазова Павла Сергійовича (ліцензія серії АВ № НОМЕР_1 від 17.02.10 року), про результати перевірки повідомити суд
3. Зобов'язати ліквідатора виконати вимоги постанови господарського суду Харківської області від 07 липня 2010року та попередніх ухвал суду в повному обсязі, докази надати суду.
4. Попередити ліквідатора, що невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого може бути підставою для його усунення від виконання обов'язків.
5. Дану ухвалу направити ліквідатору, АТ «ОТП Банк», державному органу з питань банкрутства.
Присутність ліквідатора у засіданні господарського суду є обов’язковою.
Суддя Дзюба О.А.