Судове рішення #21307816


Справа  № 33-11/2012 Головуючий у 1 інстанції Павлов В.Г.

Категорія - – ч. 1 ст. 130 КУпАП

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А  

І  М  Е  Н  Е  М         У  К  Р  А  Ї  Н  И


25 січня 2012 року місто Чернігів


Апеляційний суд Чернігівської області у складі судді судової палати у кримінальних справах Миронцова В.М., старшого помічника прокурора Чернігівської області Кириченка А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за протестом прокурора Варвинського району на постанову  Варвинського районного суду Чернігівської області від 20 грудня 2011 року,

в с т а н о в и в :

Цією постановою відносно            ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1,

провадження в адміністративній справі  по притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрито в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

       З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 22 листопада 2011 року, о 22 год. 30 хв., ОСОБА_2 в смт. Варві, Чернігівської області по вул. Трудовій керував автомобілем “ВАЗ 21093”, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, що підтверджується висновком № 111 Варвинської ЦРЛ щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

       Не погодившись з постановою районного суду, прокурор Варвинського району вніс протест, в якому просить її скасувати як незаконну та постановити нову, якою накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Вказує, що судом не взято до уваги те, що у зв’язку з відсутністю спеціальних засобів для проведення огляду осіб на стан сп’яніння в порядку ст. 266 КУпАП ОСОБА_2 був направлений на проходження медогляду в заклад охорони здоров’я.  Зазначає, що при проведенні огляду на стан сп’яніння працівники ВДАІ діяли в межах законодавства. Вважає перебування ОСОБА_2 у стані алкогольного сп’яніння встановленим та доведеним в повному обсязі. Посилається на ст. 256 КУпАП, яка не містить вимоги, щодо обов’язкової наявності в протоколі пояснень свідків. Вважає, що судом неповно з'ясовані всі обставини справи, що призвело до прийняття неправильного рішення.

         Заслухавши прокурора, який просив задовольнити протест із викладених у ньому підстав, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що він підлягає  задоволенню.

         В засідання  апеляційного суду ОСОБА_2  не прибув, хоча про час і місце судового засідання був повідомлений завчасно. При цьому, на адресу суду надійшли його пояснення в яких він зазначає, що дійсно 22 листопада 2011 року, о 22 год. 30 хв., перебував по вул. Трудовій в смт. Варва, проте транспортним засобом не керував, оскільки перебував в стані алкогольного сп’яніння. Вказує, що працівник ДАІ не запропонував і не здійснив огляд на стан сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, на його заперечення та пояснення не звернув уваги, а в примусовому порядку зобов’язав його поїхати до лікарні для проведення медичного обстеження  після чого склав протокол. Зазначає, що в інспектора ДАІ для складання протоколу небуло ніяких підстав.

       Згідно ч.7 ст. 294 КУпАП,  неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу не перешкоджає розгляду справи, тому суд розглядає справу без його участі.

         

        Допитаний апеляційним судом в якості свідка інспектор з дізнання Варвинського ВДАІ ОСОБА_4. пояснив, що 22 листопада 2011 року разом з о/у КМСД  ОСОБА_5.  здійснювали  патрулюваня в с.м.т. Варва.  О 22 год. 30 хв. ним був зупинений автомобіль НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2 В ході спілкуванні з водієм у останнього був відчутний запах алкоголю з ротової порожнини і оскільки у нього були відсутні спеціальні технічні засоби він прийняв рішення освідувати останнього. При цьому, ОСОБА_2 не заперечував, що керував транспортним засобом в стані сп’яніння і не відмовлявся від проходження медогляду. Після освідування в медзакладі факт знаходження ОСОБА_2 у стані алкогольного сп’яніння був підтверджений. Коли складався протокол то ОСОБА_2 став телефонувати комусь, після чого, став висувати претензії з приводу невикористання спеціальних технічних засобів для встановлення стану сп’яніння, почав стверджувати, що він автомобілем не керував, оскільки авто стояло на обочині коли до нього підійшли працівники міліції, а потім в протоколі ОСОБА_2 вказав, що не згоден з викладеними обставинами і автомобілем не керував. Будь-яких свідків, які б могли це засвідчити, в зв’язку з пізнім часом не було на місці пригоди.

       Допитаний в з засіданні апеляційного суду свідок ОСОБА_5 дав аналогічні свідчення, що і свідок ОСОБА_4.

       Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із Законом.

        Суд першої інстанції при розгляді матеріалів справи недостатньо перевірив всі обставини справи.

        Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП  протокол про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу правопорушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

         Посилання суду на п. 4.2 “Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” щодо обов'язкової наявності письмових пояснень свідків не заслуговують на увагу, оскільки вказаний нормативний акт є підзаконним, а протокол був складений відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, яка не передбачає обов’язковості  наявності в протоколі пояснень свідків.

         Працівниками ДАІ проводилось медичне освідування, де згідно висновку № 111 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння станом на 22.11.2011 року на 22 год. 45 хв. ОСОБА_2 перебував в стані алкогольного сп’яніння (а.с.4).

        Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, 22.11.2011 року на ОСОБА_2 був складений протокол про адміністративне правопорушення СВ1 № 071356, відповідно до якого останній керував транспортним засобом "ВАЗ-21093", д.н.з. НОМЕР_3,  в стані алкогольного сп'яніння (а.с.3).

        Вказане правопорушення крім результатів медичного огляду підтверджується свідченнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, а також долученими до справи їх власноручними поясненнями.

         Враховуючи сукупність вищенаведених обставин, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови, з призначенням ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу.

        

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 293, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -


П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

Протест  прокурора  Варвинського району  задовольнити.

        Постанову Варвинського районного суду Чернігівської області від 20 грудня 2011 року щодо ОСОБА_2 скасувати.

        Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто - 2550 гривень.

         Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.


Суддя апеляційного суду

Чернігівської області                                                      В. М. Миронцов


 





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація