Судове рішення #2130261
Справа № 2-1450/2007 року

Справа № 2-1450/2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

м.  Ковель                                                                                                 06 серпня 2007року

Ковельський міськрайоний суд Волинської області під  головуванням :

судці                                          МИРОНЮК М. Г.

за участю секретаря    Посполітак Г.О.

позивача                                  ОСОБА_1.

відповідачів                             ОСОБА_2.

ОСОБА_3.

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно   в порядку спадкування ,  -

 

встановив:

 

До суду із позовом про визнання права власності на однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 в смт.  Люблинець Ковельського району в порядку спадкування звернулась ОСОБА_1. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим,  що її мати ОСОБА_4 09 березня 2005 році купила в смт.  Люблинець однокімнатну квартиру . Після купівлі квартири позивачка з матір'ю поселилася в квартирі . Квартира на праві приватної власності належала її матері ОСОБА_4 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4  раптово померла . Після її смерті відкрилась спадщина на однокімнатну квартиру ,  яка розташована в смт.  Люблинець по АДРЕСА_1 . Заповіт від імені померлої не посвідчувався . Спадкоємцями першої черги за законом є її дочка ОСОБА_1 та її сини від першого шлюбу - ОСОБА_2. та ОСОБА_3. . Інших спадкоємців за законом не має .

ОСОБА_1.3вернулась в державну нотаріальну контору за одержанням свідоцтва про право на спадщину . Однак їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину . Підставою відмови було те ,  що в купленій квартирі позивачка та її матір ОСОБА_4  не були зареєстровані . Причиною не реєстрації була раптова смерть ОСОБА_4 .

На день смерті матері ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_2 ,  була неповнолітня ,  а тому вважається як такою ,  що прийняла спадщину ,  незалежно від того чи вона проживала і була прописана із спадкодавцем .

ОСОБА_2. та ОСОБА_3. у встановлений законом строк,  не звертались з заявами в держнотконтору про прийняття спадщини ,  а тому вважаються такими ,  що не прийняли спадщину.

 

Оскільки при житті,  ОСОБА_4  не зареєструвалась у квартирі АДРЕСА_1 в смт.  Люблинець Ковельського району ,  видача свідоцтва про право на спадщину - неможлива ,  а тому позивачка змушена звернутись до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування .

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала   з підстав викладених у заяві,  просить його задовольнити.

Відповідачи ОСОБА_2. ,  ОСОБА_3. в судовому засіданні позов визнали   ,  не заперечують ,  щодо його задоволення .

Вимогами ч.4  ст. 130 ЦПК України встановлено,  що при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  передбаченому  ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4  ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

За змістом  ст.  1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи ,  яка померла ( спадкодавця ),  до інших осіб (спадкоємців )

У відповідності до  ст.  1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця ,  той з подружжя ,  який його пережив ,  та батьки .

Відповідно до  ст.  1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її .

Згідно  ст.  1268 ч. 4 ЦК України малолітня ,  неповнолітня ,  недієздатна особа ,  а також особа,  цивільна дієздатність якої обмежена ,  вважаються такими ,  що прийняли спадщину ,  крім випадків,  встановлених частинами другою - четвертою  ст.  1273 цього Кодексу .

Спадкоємець ,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини ,  вважається ,  таким ,  що прийняв спадщину ,  якщо протягом строку ,  встановлено  ст.  1270 ЦК України ,  він не заявив про відмову від неї .

Як вбачається з договору купівлі - продажу квартири серії ВСА № 508934 від 09.03.2005 року ОСОБА_4  купила однокімнатну квартиру за АДРЕСА_1 ,  в смт.  Люблинець Ковельського району .

Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 6883097 від 31.03.2005 року власником даної квартири є ОСОБА_4

Як вбачається з технічного паспорту квартира складається з однієї кімнати ,  загальною площею 35, 5 кв.м. .

Згідно довідки № 92 від 16.07.2007 року виданої Люблинецьким виробничим управлінням житлово-комунального господарства вбачається ,  те ,  що в квартирі АДРЕСА_1 ,  в смт.  Люблинець Ковельського району ніхто не зареєстрований.

З представленого суду свідоцтва про смерть НОМЕР_1 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  про що в книзі реєстрації смертей зроблено відповідний актовий запис № 211 .

На підставі свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого відділом ЗАГС Кузнецовського міськвиконкому Рівненської області ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 ,  про що в книзі реєстрації актів про народження зроблено запис за № 283 від 05.05.1988 року ,  її батьками значаться ОСОБА_5. та ОСОБА_4    .

Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_3 ОСОБА_1. одружилась з ОСОБА_6 ,  та після укладення шлюбу їй присвоєне прізвище  ОСОБА_1.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2. та ОСОБА_3. відмовляються на користь ОСОБА_1. від належної ним частки у спадковому майні після смерті матері ОСОБА_4

Таким чином,  суд вважає,  що   ОСОБА_1 має     законне право   на

 

спадкове майно своєї матері ОСОБА_4  ,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  і за нею слід визнати право власності на однокімнатну квартируАДРЕСА_1в смт.  Люблинець Ковельського району   в порядку спадкування .

На підставі вищевикладеного та керуючись  ст.  ст.  10, 60, 130, 174,  212, 214, 215, 218 ЦПК України на підставі  ст.  ст.  1216,  1222, 1223,  1261,  1268 ЦК України ,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на однокімнатну квартируАДРЕСА_1в смт.  Люблинець Ковельського району ,  в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_4,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація