Судове рішення #2130203
Справа № 1-232/07

Справа № 1-232/07

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

м.  Ковель                                                                                                               03 серпня 2007

року

Ковельський міськрайонний суд під головуванням

судді                                                                               ШАРУНОВИЧА В.В.

за участю секретаря                                                       СПАСЮК К.В.

прокурора                                                                      ПРИСТУПИ С. А.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  українця,  громадянина України,  уродженця с.  Нова Вижва Старовижівського району Волинської області,  жителя м.  Ковель АДРЕСА_1,  освіта середня,  непрацюючого,  одруженого,  раніше  несудимого,  у вчиненні злочину передбаченого ч.1  ст.  358,  ч.3  ст.  358,  ч. 1  ст.  199 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1. з метою використання підробленого документу для безоплатних проїздів на транспорті приміського сполучення,  шляхом переклеювання фотокартки та переправлення реквізитів тексту власника документу - підробив пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 видане УПФУ в Любешівському районі на ім'я ОСОБА_2,  яке в квітні місяці 2007 році знайшов в м.  Ковелі по вул.  Фестивальній. Після чого,  19.05.2007 р. ОСОБА_1. використав завідомо підроблений документ в приміському дизель поїзді № 6313 сполученням "Ковель-Заболоття" для безкоштовного проїзду від  ст.  Ковель до  ст.  Заболоття,  де,  перед прибуттям поїзду на  ст.  Мощена,  пред'явив підроблене посвідчення провіднику поїзда ОСОБА_3.,  яка здійснювала перевірку проїзних документів у пасажирів.

Крім того,  19.05.2007 року в черговій частині Волинського ЛВ у ОСОБА_1. було виявлено та вилучено підроблену грошову купюру номіналом 50, 00 грн.,  серійний № АУ 8632174,  яку він знайшов 18.05.2007 року на привокзальній площі м.  Ковеля,  та 19.05.2007 року з метою збуту надав продавцю газетного кіоску на залізничному вокзалі  ст.  Ковель ОСОБА_4,  для купівлі газет. Однак,  продавець відмовилася здійснювати продаж та повернула купюру ОСОБА_1,  мотивуючи тим що купюра підроблена.

Продовжуючи свій злочинний намір,  в цей же день,  ОСОБА_1. в торговельному кіоску  ст.  Ковель,  з метою збуту пред'явив продавцю ОСОБА_5 вищезазначену підроблену купюру для купівлі пива. Однак,  продавець помітила,  що купюра підроблена і повернула її.

Підсудний ОСОБА_1. свою вину в інкримінованому йому діянні визнав повністю та показав суду,  що дійсно підробив пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 інваліда 3-ї групи видане на ім'я ОСОБА_2,  шляхом переклеювання фотокартки та виправлення реквізитів тексту,  з метою використання цього документа для безоплатних проїздів на транспорті приміського сполучення. 19.05.2007 року,  приміським  дизель-поїздом сполученням " Ковель-Заболоття" він виїхав зі  ст.  Ковель до  ст.  Заболоття. Перед прибуттям

 

поїзда на  ст.  Мощена пред'явив підроблене пенсійне посвідчення контролеру,  який перевіряв проїзні документи у пасажирів. Контролер виявив підробку і повідомив про це працівників транспортної міліції,  які доставили його у чергову частину міліції на  ст.  Ковель,  де він,  крім підробленого пенсійного посвідчення,  добровільно видав підроблену купюру номіналом 50, 00 грн,  яку 18.05.2007 року знайшов біля зупинки маршрутних таксі на привокзальній площі  ст.  Ковель. Роздивившись дану купюру помітив,  що вона підроблена,  оскільки в ній були відсутні водяні знаки. 19.05.2007 року вирішив підроблену купюру збути купивши у привокзальному кіоску газету,  але продавець помітила,  що купюра підроблена і повернула її назад. Тоді він підійшов до іншого торгового кіоску з метою збуту підробленої 50-ти гривневої купюри,  однак,  продавець помітила,  що купюра підроблена та повернула її нічого не продавши. У вичиненому розкаюється та просить суворо не карати.

Крім повного визнання вини підсудним,  його вина у вчиненому злочині підтверджується матеріалами справи,  фактичні обставини яких не оспорюються учасниками судового розгляду.

Таким чином,  суд аналізуючи в ході судового слідства докази в їх сукупності вважає,  що ОСОБА_1. своїми умисними діями,  що виразились підробці пенсійного посвідчення пенсіонера за інвалідністю,  яке видається установою,  яка має право видавати такий документ,  і який надає право та звільняє від обов'язку,  в частині безоплатного проїзду на транспорті приміського сполучення,  з метою його використання та своїми умисними діями,  що виразились у використанні завідомо підробленого документа вчинив злочин і кваліфікує його дії за ч.1  ст.  358,  ч.3  ст.  358 КК України.

Крім того,  суд аналізуючи в ході судового слідства докази в їх сукупності вважає,  що ОСОБА_1. своїми умисними діями,  що виразились у незаконному придбанні,  зберіганні з метою збуту та збуті підроблених грошей вчинив злочин і кваліфікує його дії за ч. 1  ст.  199 КК України.

Обираючи покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує характер і ступінь

суспільної небезпечності вчиненого,  особу винного,  обставини,  що обтяжують та

пом'якшують відповідальність підсудного.                                                       

Обставин,  що обтяжують відповідальність підсудного суд не вбачає.

До обставин,  що пом'якшують відповідальність підсудного суд відносить щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Призначаючи покарання підсудному суд враховує,  що ОСОБА_1. раніше не притягувався до кримінальної відповідальності,  позитивно характеризується по місцю проживання,  має на утриманні трьох неповнолітніх дітей,  а тому суд приходить до висновку,  що виправлені та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства.

Керуючись  ст.  323,  324 КПК України,  суд,

 

ЗАСУДИВ:

 

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів,  передбачених ч. 1  ст.  358,  ч. 2  ст.  358,  ч. 1  ст.  199 КК України,  призначивши покарання

за ч. 1  ст.  358 КК України у виді обмеження волі на строк 3 (три) роки;

за ч.3  ст.  358 КК України у виді обмеження волі на строк 2 (два) роки;

за ч. 1  ст.  199 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

На підставі  ст.  70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим,  остаточно визначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

На підставі  ст.  75,  76 КК України ОСОБА_1. звільнити від відбування покарання,  якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки:    повідомляти    органи    кримінально-виконавчої    системи    про    зміну    місця

 

проживання,  роботи,  періодично з'являтись для реєстрації в орган кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1  залишити попередній - підписку про невиїзд.

Речові докази по справі: підроблене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 та підроблену грошову купюру серійний № АУ 8632174,  номіналом 50, 00 грн.,  залишити у матеріалах справи.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення,  а засудженим,  який перебуває під вартою - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація