У Х В А Л А
14 лютого 2012 року м. Рівне
Суддя Апеляційного суду Рівненської області Буцяк З.І., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Здолбунівського районного суду від 27 листопада 2007 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Здовбицької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в :
Рішенням Здолбунівського районного суду від 27 листопада 2007 року позов ОСОБА_2 до Здовбицької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно задоволено.
За ОСОБА_2 визнано право власності на спадкове майно за законом, а саме : на будинковолодіння по АДРЕСА_1, яке залишилося після смерті його батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
На це рішення Здолбунівського районного суду від 27 листопада 2007 року ОСОБА_1, дружина ОСОБА_2, подала апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 292 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов”язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Як вбачається з матеріалів справи, спадкодавець ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Місцевим судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 є сином спадкодавця та після його смерті фактично прийняв його спадщину.
З ОСОБА_1, ОСОБА_2 одружився у серпні 1998 року, тобто вже після смерті ОСОБА_3
ОСОБА_1 до числа спадкоємців ОСОБА_3 не належить.
Посилання апелянта на те, що в період шлюбу з ОСОБА_2, спірний будинок за спільні кошти був реконструйований, можуть бути підставою для її звернення з відповідним позовом.
У п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 жовтня 2008 року "Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку" роз"яснено, що при поданні апеляційної скарги особою, яка не має передбаченого статтею 292 ЦПК України права на апеляційне провадження, у тому числі особою, яка не брала участі у справі, про права та обов"язки якої суд першої інстанції питання не вирішував, подання скарги на ухвалу суду, що не підлягає апеляційному оскарженню, суддя-доповідач відповідно до цієї норми та частини 3 статті 297 ЦПК України постановляє ухвалу про відмову в прийнятті апеляційної скарги. Якщо зазначені обставини будуть встановлені після прийняття апеляційної скарги до розгляду, апеляційний суд постановляє ухвалу про закриття апеляційного провадження у справі за такою скаргою.
Тому з урахуванням усіх викладених вище обставин в їх сукупності в апеляційного суду немає підстав вважати, що ухвалюючи рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Здовбицької сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_3, місцевий суд вирішив питання про права та обов”язки ОСОБА_1, що відповідно до ст. ст. 292 і 294 ЦПК України давало б їй право на апеляційне оскарження цього судового рішення та право на звернення до суду із клопотанням про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження.
Із врахуванням наведеного та керуючись ст. ст. 292, 294, 297 ЦПК України, -
у х в а л и в :
ОСОБА_1 в прийнятті її апеляційної скарги на рішення Здолбунівського районного суду від 27 листопада 2007 року та клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження цього рішення відмовити.
Цивільну справу повернути місцевому суду.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Суддя апеляційного суду
Рівненської області З.І. Буцяк