ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2011 року 14:30 Справа № 2а-0870/7750/11
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Чернової Ж.М.
при секретарі Батигіні О.В.
за участю представників:
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції у Запорізькій області
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
23.09.2011 Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція у Запорізькій області звернулась до суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 602 гривень.
Ухвалою суду від 26.09.2011 позов було залишено без руху та наданий позивачу термін для усунення недоліків.
Ухвалою від 17.10.11 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-0870/7750/11, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позивач у судове засідання не з’явився, направив до суду клопотання в якому просить розглянути справу без участі його представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився з неповажної причини, про місце, дату і час слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до п.1 ст.41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши матеріали позову, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено із матеріалів справи, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована 11 березня 2009 року Вільнянською районною державною адміністрацією Запорізької області як фізична особа–підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи –підприємця Серії НОМЕР_2
Згідно даних обліку та звітності (картці особового рахунку платника податку) відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати єдиного податку у сумі 602 гривень, виходячи з наступного.
09 грудня 2010 року відповідач звернулася до Вільнянської МДПІ у Запорізькій області із заявою, відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» про право переведення її на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік, при цьому відповідачем був визначений вид підприємницької діяльності, якою вона мала займатися – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту, а також визначена ставка єдиного податку, яка складає 200 грн.
Відповідно до даних облікової картки платника податків ФОП ОСОБА_1 на час звернення до суду, має заборгованість зі сплати до бюджету єдиного податку у розмірі 602грн.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», яким передбачений особливий порядок оподаткування суб’єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку.
Підрозділом 8 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України встановлено, що з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва нарахування, обчислення та сплата єдиного податку здійснюються суб'єктами малого підприємництва, відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм цього Указу.
Відповідно до пункту 1 Указу, спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тисяч гривень.
Підпунктом 2 пункту 2 Указу передбачено, що ставка єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб’єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у розмірі 43 відсотки – до місцевого бюджету. В даному випадку сума що підлягає перерахуванню до місцевого бюджету складає 86 грн. щомісяця.(200 грн. х 43% =86 грн. )
Частиною другою пункту 5 Указу встановлено, що суб’єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу передбачено обов’язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що у зв’язку з несплатою суми податкового зобов’язання у розмірі 86 грн. щомісяця у період з лютого 2011року по серпень (включно) 2011 року заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку перед бюджетом становить 602 грн. Зазначене підтверджується даними облікової картки платника податків відповідача.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У даному випадку відповідачу направлено податкову вимогу від 23.02.2011 №71, яку отримано особисто ФОП ОСОБА_1 23 лютого 2011 року.
Податкова вимога у встановленому чинним законодавством порядку позивачем не відкликана та залишена відповідачем без задоволення.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області підлягають задоволенню.
Згідно з підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.17, 158-162 КАС України, , суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 602 (шістсот дві) гривні на р/р 31517970700081, банк ГУДКУ в Запорізькій області, одержувач: місцевий бюджет Кам’янської селищної ради Вільнянського району Запорізької області, код платежу 18050400, МФО 813015, ОКПО 34677061, ГУДКУ в Запорізькій області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ж.М.Чернова