Справа № 8-а-403/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2012 року суддя Сумського районного суду Сумської області Клочко Б.М., розглянувши в м. Суми заяву управління праці та соціального захисту населення Сумської РДА про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Сумського районного суду № 2-а-181 від 27 лютого 2009 року,
ВСТАНОВИВ:
09 лютого 2012 року управління праці та соціального захисту населення Сумської РДА звернулося до Сумського районного суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду № 2-а-181 від 27 лютого 2009 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Сумської РДА про стягнення недоплаченої разової грошової допомоги інваліду війни.
Свою заяву управління Пенсійного фонду України в Сумському районі мотивує тим, що згідно рішення Конституційного Суду України №20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року, прийнятого у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу УІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, визначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними). Управління Пенсійного фонду України в Сумському районі вважає, що на підставі зазначеного рішення Конституційного Суду України суд при вирішенні справи повинен був застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеній категорії громадян. Посилаючись на те, що з прийняттям Конституційним Судом України рішення № 20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року виникли обставини, що не були і не могли бути відомі, управління Пенсійного фонду України в Сумському районі просить скасувати постанову Сумського районного суду № 2-а-181/09 від 27 лютого 2009 року та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Таким чином, істотною для справи обставиною, що не була і не могла бути відомою на час розгляду справи, управління Пенсійного фонду України в Сумському районі зазначає рішення Конституційного Суду України №20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року, яке набрало чинності з дня його ухвалення.
Згідно ст.247 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини. При цьому заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 245 цього Кодексу, може бути подана не пізніше ніж через три роки з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку.
Таким чином, рішення Конституційного Суду України №20-рп/2011 прийнято 26 грудня 2011 року і з цього ж дня набрало чинності, заява управлінням Пенсійного фонду України в Сумському районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду від 18 грудня 2009 року до суду подана 09 лютого 2012 року, тобто з пропуском місячного строку, визначеного статтею 247 КАС України.
Рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року проголошувалось публічно і з моменту його прийняття висвітлювалось в засобах масової інформації.
Стаття 67 Закону України «Про конституційний Суд України», на яку посилається заявник регламентує порядок підписання та опублікування рішення, а не момент набрання ним чинності.
Тому посилання заявника на те, що про рішення Конституційного Суду України вони дізналися пізніше ніж 26 грудня 2011 року, безпідставні.
Клопотання про поновлення строку для подання заяви про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами від управління праці та соціального захисту населення Сумської РДА до суду не надходило.
Враховуючи викладене, оскільки заявником передбачений місячний строк для звернення до адміністративного суду, у відкритті провадження за його заявою слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-160, 165, 245, 247 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Управлінню Пенсійного фонду України в Сумському районі відмовити у відкритті провадження за заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Сумського районного суду № 2-а-181 від 27 лютого 2009 року у адміністративні справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Сумської РДА про стягнення недоплаченої разової грошової допомоги інваліду війни.
Ухвала суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно
Суддя Б.М.Клочко