Судове рішення #21228096

Справа № 0907/2914/2012 року

Провадження № 3/0907/955/2012 року

   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2012 року                                                            м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Шамотайло О.В., з участю прокурора Логінова В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Івано-Франківськ  матеріали справи про адміністративне правопорушення,  що надійшли з військової прокуратури Івано-Франківського гарнізону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Тернопіль, Тернопільської області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого стрільцем 3-го відділення 1-го взводу 4-ї стрілецької роти управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України (військова частина №1241), солдата військової служби за контрактом, згідно ст. 89 КК України вважається не судимим, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1., за  ч.1 ст. 172-4  КУпАП та п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

20.02.2012 року до  суду  надійшов  протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого   ч.1 ст.172-4  КУпАП та вимог п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 17.02.2012 року складений заступником військового прокурора Івано-Франківського гарнізону А.Величко відносно стрільця 3-го відділення 1-го взводу 4-ї стрілецької роти управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України (військова частина №1241), солдата військової служби за контрактом ОСОБА_1 за  те, що будучи військовою посадовою особою іншого утвореного відповідно до законів України військового формування (внутрішніх військ МВС України), та знаючи вимоги п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», під час проходження військової служби у військовій частині 1241 систематично укладав з Івано-Франківською філією ПАТ «Укртелеком» договори на здійснення різного роду робіт і за їх виконання відповідно отримував винагороду. Дані факти порушень мали місце під час того, як солдат ОСОБА_1 отримував від командування військової частини 1241 на підставі телеграм Західного територіального командування ВВ МВС України звільнення від виконання службових обов’язків з метою тренувань як члена збірної команди Західного ТРК ВВ МВС України з міні-футболу.

У судовому засіданні ОСОБА_1  свою вину у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП визнав повністю,  пояснивши суду, що працював за сумісництвом у зв’язку із скрутним матеріальним становищем. Просив суд суворо його не карати.

Прокурор у судовому засіданні підтримав протокол про вчинення ОСОБА_1  адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-4 ч. 1 КУпАП, вважає його законним і обґрунтованим, в зв’язку із каяттям особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, просив суд призначити правопорушнику покарання у вигляді накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманої винагороди від роботи за сумісництвом.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, з’ясувавши всі фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши докази, суд установив наступне.

Згідно з витягом з наказу командира військової частини 1241 управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України підполковника ОСОБА_3 за №120 від 09.06.2009 року, 04.06.2009 року ОСОБА_1 наказом начальника управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України №31 о/с прийнято на військову службу за контрактом, присвоєно військове звання «солдат» та призначено на посаду стрільця 3-го відділення, 1-го взводу 4-ї стрілецької роти (а.с. 52).

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем, який за контрактом є військовою посадовою особою іншого утвореного відповідно до законів військового формування (внутрішніх військ МВС України) уклав з Івано-Франківською філією ПАТ «Укртелеком» цивільно-правові договори від 01.02.2011р. №08-95/186/06-11, від 03.08.2011р. №08-108/548/06-11, від 30.12.2011р. №08-21/54/06-11. На виконання вказаних договорів ОСОБА_1 надавав Івано-Франківській філії ПАТ «Укртелеком» послуги по здійсненню візуального спостереження за виробничими, службовими, складськими приміщеннями, гаражами та прилеглою територією, а також здійснював роботи по ремонту приміщення дизельної (перекриття даху рубероїдом)  та за період з 01.02.2011 року по 17.02.2012 року отримав від Івано-Франківської філії ПАТ «Укртелеком» кошти за виконані згідно з цивільно-правовими договорами роботи на загальну суму 7 300 грн. (а.с. 20).

Як передбачено ст.8 Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України» від 26.03.1992 року за № 2235-XII особовий склад внутрішніх військ складається із військовослужбовців та осіб, які не атестовані і працюють за трудовим договором. Цією ж статтею передбачено, що проходження служби у зазначених військах здійснюється відповідно до Положення про проходження військової служби, що затверджується Кабінетом Міністрів України, і військових статутів.

Пунктом 1 Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України», зі змінами, внесеними Указом Президента N430/2009 від 12.06.2009, передбачено наступне: відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" затверджено Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, а п. 3 указу встановлено поширення дії Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого цим Указом, та статті 2 цього Указу на військовослужбовців внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.

У п. 2 вказаного вище Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України визначено, що у добровільному порядку громадяни проходять військову службу: за контрактом осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу. Крім того, відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлено, що Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом.

Згідно із ч.3 п. 26 Положення зазначено, що контракт про проходження військової служби є підставою для видання відповідного наказу по особовому складу про зарахування особи до Збройних Сил України та призначення її на відповідну посаду чи продовження військової служби.

Виходячи із матеріалів справи, між начальником управління Західного територіального командування ВВ МВС України та ОСОБА_1 було укладено контракт про проходження громадянами України військової служби у внутрішніх військах МВС України, який набрав чинності з 09.06.2009р., а відповідно до рапорту на ім’я командира військової частини 1241 від 09.06.2009р. стрілець 3-го відділення 1-го взводу 4-ї стрілецької роти ОСОБА_1 доповів, що справи на посаду стрільця 3-го відділення 1-го взводу 4-ї стрілецької роти прийняв та приступив до виконання службових обов’язків з 09.06.2009 року (а.с. 61- 63).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім  викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією (254к/96-ВР) або законами України.

Згідно з п.п. «г» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктами  відповідальності  за корупційні правопорушення є військові посадові особи Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів військових формувань.

Як передбачено ст.1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991р. N1932-XII військове формування - це створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Визначення терміну військовослужбовець передбачено Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» N2233-XII від 25.03.1992р., зокрема п. 9 ст. 1 військовослужбовці - особи, які проходять військову службу.

Статтею 2 цього ж Закону встановлено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до  неї  за  станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.  Час проходження військової служби зараховується громадянам  України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

          Разом з тим, відповідно до ст. 6 цього ж Закону військові  посади (штатні посади,  що підлягають заміщенню військовослужбовцями) і відповідні їм військові звання передбачаються у  штатах  (штатних  розписах)  військових частин, кораблів, органів військового управління, установ, організацій, вищих військових  навчальних закладів та  військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, а п.6 цієї ж статті передбачено, що порядок призначення  на  військові  посади  встановлюється Конституцією України (254к/96-ВР),  Законом України "Про Збройні Сили України" (1934-12 ),  іншими  законами  та  положеннями  про проходження  військової  служби  та  служби  у військовому резерві громадянами України.

Виходячи із вимог законодавчих та нормативно-правових актів, військовослужбовець, який за контрактом є військовою посадовою особою іншого утвореного відповідно до законів військового формування, а саме внутрішніх військ МВС України, надаючи послуги та виконуючи роботи за цивільно-правовими договорами за винагороду, порушує обмеження, встановлені п. 1 .ч. 1 .ст.7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідальність за вказане корупційне правопорушення передбачена ч.1 ст. 172-4 КУпАП, а саме: порушення особою зазначеною у п.1.ч.1. ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю ( крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту).

Оскільки, 1 липня 2011 року набрав чинності Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції», яким визначено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а перевіркою встановлено, що після 01.07.2011 року ОСОБА_1 не припинив свою діяльність щодо виконання робіт та надання послуг для Івано-Франківської філії ПАТ «Укртелеком» то підлягає конфіскації отримана ОСОБА_1 винагороди від роботи за сумісництвом в розмірі 4 800,00 грн. Сума винагороди у розмірі 4800,00 грн. за період з липень 2011 року по січень 2012 року підтверджується довідкою про доходи ОСОБА_1, виданою Івано-Франківською філією ПАТ «Укртелеком»(а.с. 20).

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав в повному обсязі. Викладені обставини стверджуються матеріалами справи, що досліджені в суді.

З врахуванням характеру вчиненого адміністративного правопорушення та його особи на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави з конфіскацією винагороди від роботи за сумісництвом.

На підставі викладеного, керуючись п. «г» ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст. 172-4 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді 850 ( вісімсот п'ятдесяти) гривень штрафу з конфіскацією винагороди від роботи за сумісництвом в сумі 4 800 (чотири тисячі вісімсот) гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя                                                                                          Шамотайло О.В.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація