Судове рішення #21197928

Справа № 1715/565/12

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2012 року                                  Рівненський міський суд  Рівненської області

в особі судді     Гордійчук І.О.

при секретарі    Патій Н.А.

за участю позивача  ОСОБА_1,

             відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

в с т а н о в и в:

          Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 та просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 17 травня 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції, а/з №470. Крім того просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину, щомісячно, починаючи з дня подачі позову і до досягнення дитиною повноліття.

Свої вимоги мотивує тим, що подружнє життя з відповідачем не склалося, подружні стосунки між ними фактично припинені, спільного господарства не ведуть. Від даного шлюбу в них є син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Вважає, що шлюб слід розірвати, так як поновлення подружніх стосунків між ними неможливе.

          В судовому засідання позивачка позвні вимоги підтримала в повному обсязі та просила позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, не заперечує проти розірвання шлюбу, щодо стягнення аліментів, вважає, що буде надавати матеріальну допомогу дитині постійно, тому в цій частині позовні вимоги є безпідставними.

Дослідивши докази по справі, суд позов задовольняє з наступних підстав.

Сторони не ведуть спільного господарства, не підтримують подружніх стосунків. Між ними втрачено любов та взаємоповагу. Сім’я розпалася остаточно, зберегти її неможливо.

Суд встановив, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.

Як вбачається з свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 17.05.2008 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований шлюб, прізвище після шлюбу дружини змінено на  ОСОБА_1

Відповідно до ст.113 СК України, особа яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвище або відновити своє дошлюбне прізвище.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_5 батьком вказано ОСОБА_2.

На підставі ст. ст. 105, 110, 112, 160, 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.10, 60, 88, 214, 215, 225, 226, 232 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В :

          Позов задовольнити.

          Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 17 травня 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції, а/з №470.

          Після реєстрації розірвання шлюбу відновити позивачу дошлюбне прізвище «ОСОБА_1

          Малолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати разом з матір»ю.

          Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя м.Рівне Рівненської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину, щомісячно, починаючи з 17.01.2012 року і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини в межах суми платежу за один місяць допущено до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Суддя Рівненського міського суду:                                             Гордійчук І.О.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація