Судове рішення #21182002

Ц.с. №  2/1018/250/12

           

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


          13.02.2012 року  Обухівський районний суд Київської області у складі:

          головуючого -                     судді           Степанової О.С.,

          при секретарі -                     Поліщук О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Обухові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи його тим, що з відповідачем у 2005 році уклала шлюб, від шлюбу є двоє дітей: ОСОБА_3,                 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивачка зазначила, що шлюбно-сімейні відносини між подружжям припинені, порозуміння одне до одного втрачене, та відповідач майже не приділяє уваги дітям. У зв’язку з чим, просила  суд розірвати шлюб, який укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ( ОСОБА_1), та після розірвання шлюбу залишити прізвище ОСОБА_1.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, наведених в позовній заяві.  

Відповідач ОСОБА_2  в судовому засіданні заперечував проти розірвання шлюбу, разом з тим, жодного обґрунтування  на підтвердження своєї позиції суду не надав.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено, що 14 травня 2005 року між громадянином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_1,            ІНФОРМАЦІЯ_4 було зареєстровано шлюб, про що в книзі реєстрації Виконкомом Мойсівської сільської ради Драбівського району Черкаської області  зроблено відповідний актовий запис № 1 (а.с. 4). Від шлюбу у сторін є двоє неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 (а.с. 6),  та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 (а.с. 7).

Частиною 4 ст. 56 Сімейного кодексу України передбачено, що кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Відповідно до ст.ст. 21, 24 Сімейного кодексу України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

З’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини подання позову про розірвання шлюбу, взявши до уваги обставини життя подружжя наведені в позовній заяві, судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам одного з подружжя.

Спору щодо місця проживання дітей у сторін на момент розгляду справи не має, а  згідно позовної заяви позивачки,  позов щодо поділу майна та стягнення аліментів буде заявлений в окремому провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 115 Сімейного кодексу України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

За даними свідоцтва про шлюб (а.с. 4) вбачається, що позивачка при реєстрації шлюбу змінила своє прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1, а тому у відповідності до ст. 113 СК України суд вважає за можливе залишити  позивачці прізвище ОСОБА_1.

          Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 21, 24, 56, 110-113 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України,  суд –

Вирішив:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Шлюб, укладений та зареєстрований 14 травня 2005 року між громадянами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 Виконкомом Мойсівської сільської ради Драбівського району Черкаської області  (актовий запис №1), - розірвати.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 107 (сто сім) гривень 30 копійок сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга  подається апеляційному суду через Обухівський районний суд Київської області.


Суддя                                                                                                    О.С. Степанова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація