Справа № 2-1648\2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«26» червня 2007р.
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі
Головуючого судці Криворучко І.В.
при секретарі Бердник О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду позовну заяву ОСОБА_1 доОСОБА_2 в своїх інтересах та інтересах малолітнього сина ОСОБА_3, 3-тя особа на боці відповідача Підрозділ по опіці і піклуванню служби в справах неповнолітніх виконкому Бориспільської міської ради Київської обл. про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням в зв*язку з відсутністю в ньому понад шість місяців, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов зазначений позов, обґрунтовуючи і підтримуючи який в судовому засіданні позивач зазначив, що йому на праві спільної часткової власності належить квартира АДРЕСА_1. В зазначеній квартирі, окрім нього та членів його сім*ї, зареєстровано також відповідачів по справі. З травня 2004р. відповідачі в квартирі без поважних причин не проживають, а проживають за адресою:АДРЕСА_2. Перепон для проживання в спірній квартирі відповідачам ніхто не чинив, але вони добровільно і свідомо понад 3 роки не проживають за місцем своєї реєстрації. Тому він просить суд визнати відповідачів такими, що втратили право користування спірним житловим приміщенням.
Відповідачка в судовому засіданні позов не визнала і пояснила, що вона дійсно не проживає в спірній квартирі з 2004р., тому, що вона не може знайти спільну мову з сім*єю позивача. Особисто вона до позивача з проханням вселитись у спірну квартиру не зверталась, але просить суд у позові відмовити.
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані по справі докази, проаналізувавши і оцінивши їх у їх сукупності, дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні позивач є співвласником спірної квартири (а.с. 5, 6, 7).
Відповідачі зареєстровані в спірній квартирі, як члени сім*ї власників квартири, відповідно з 25.03.2002р., та з 08.02.2005р. (а.с. 8).
Згідно до пояснень сторін, які вони дали у судовому засіданні, відповідачі не проживають у спірній квартирі з травня 2004р.
Згідно до вимог ч.4 ст. 29 ЦК України, місце проживання фізичної особи, яка не досягла 10-ти років є місце проживання її батьків, чи одного з батьків, з ким вона проживає.
В цьому випадку відповідачі, проживають за однією і тією ж адресою в АДРЕСА_2.
Суд не може погодитись з доводами позивача про те, що відповідач втратив право користування житловим приміщенням на підставі ст. .71, 72 ЖК України, оскільки відповідачі є членами сім*ї співласника квартири, а тому на них розповсюджуються вимоги ст. 407 ч.2 ЦК України, де зазначено, що член сім*ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім*ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
У розглядаємій справі ніякої домовленості між сторонами про збереження права користування житлом між сторонами не було. Законом же, як зазначалось вище, а саме ст. .29'ЦК України - передбачено місце проживання, у цьому випадку -відповідача - за місцем проживання матері - відповідачки по справі.
Тому, на думку суду, відсутність відповідачів за місцем реєстрації понад один рік є такою, що виникла без поважних причин, оскільки зазначена відсутність відповідача ОСОБА_3 - прямо передбачена ст. 29 ЦК України.
За таких обставин суд вважає відповідачів такими, що втратили право користування спірним житлом.
Керуючись частиною ст. 29, ч.2 ст. 405 ЦК України, статтями 10, 60, 210, 212, 213 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити у повному обсязі.
ВизнатиОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1р.н. втратившою право користування ' житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1. з дня вибуття.
Визнати ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_2р.н. втратившим право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1. з дня вибуття.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішений.