Судове рішення #2114194
а

а

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

15 квітня 2008 р.                                                                                      Справа № 2-а-2931/08

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Сторчак Володимир Юрійович,

При секретарі судового засідання:   Гонті Інні Олександрівні 

За участю представників сторін:

позивача      :   не зявився

відповідача :   не зявився

розглянувши матеріали справи

за позовом: Управління пенсійного фонду України в Гайсинському районі  

до:   Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

 

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Управління пенсійного фонду у Гайсинському районі про стягнення заборгованості з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 по сплаті страхових внесків.

Позов мотивовано тим, що за відповідачем  рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  перед управлінням Пенсійного фонду України  в Гайсинському районі в сумі  3160 грн. 15 коп.

Позивач в судове засідання не зявився, однак надав заяву про зменшення позовних вимог, оскільки відповідачем було частково сплачено суму боргу, а саме було перераховано 450 грн., що підтверджується наданим платіжним дорученням, а також позивач просить розглянути справу без його участі за матеріалами що в справі.

Відповідач  в судове засідання не зявивлася надавши заяву якою позов визнає у повному обсязі та просить справу розглядати без її участі.

Дослідивши надані докази та матеріали справи,  судом  встановлено, що ОСОБА_1 являється фізичною особою - підприємцем згідно свідоцтва про державну реєстрацію НОМЕР_1 та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ч.4 п.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Відповідно до п. 11.12 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальники та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663, платники на загальній системі оподаткування, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.

До ОСОБА_1 згідно ч.5 п.9 ст.106 Закону була застосована фінансова санкція , за неподання звітності до ПФУ, в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Про що був складений Акт від 04.04.07 року і винесене рішення за №377 відО4.04.07 р.

03.05.07 року був поданий звіт, в якому сума чистого доходу становила 9403 грн. 00 коп., де внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування   склали 2990 грн. 15 коп.

Відповідно п.5.3.2. п.5.3 Інструкції суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється до 1 квітня наступного року за звітний рік на підставі даних річної податкової декларації.

ОСОБА_1 після відкриття провадження у справі суму боргу частково сплатила. Згідно п.З ст.106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідачу надсилались вимоги про сплату боргу . Боржник протягом 10 робочих днів після отримання вимоги не сплатив зазначену у вимогах суму.

Відповідно до  ст. ст. 11, 71  Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а також визнаються відповідачем  а тому і підлягають  задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовільнити частково.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.НОМЕР_2) 2710,15 грн. ( дві тисячі сімсот десять гривень пятнадцять коп.) заборгованості на користь Управління Пенсійного фонду у Гайсинському районі ( 23700, м.Гайсин, вул.Енгельса 17, р/р 25604323490103 в відділенні ощадбанку МФО 302076, ідент. код. 20104575).

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.НОМЕР_2) 3 грн. 40 коп. судового збору в дохід державного бюджету України.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 

Суддя                                                                     Сторчак Володимир Юрійович

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація