Судове рішення #21138888

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

02 лютого 2012 р.                                                  Справа № 2а/0270/457/12

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом:   фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до:                       державної податкової служби у Вінницькій області

про:                     визнання незаконними дії та скасування протоколу та акту

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли  матеріали позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1  до  державної податкової служби у Вінницькій області про  визнання незаконними дії та скасування протоколу та акту.

Розглянувши матерали позовної заяви, суддя встановив, що заявлений позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів  поширюється на правовідносини, що виникають у  зв`язку з здійсненням суб`єктом  владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв`язку з публічним формуванням суб`єкта владних владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Згідно із п. 2 ч. 3 цієї ж статті, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати  в порядку кримінального судочинства.

Як вбачається з матеріалів справи позивач просить визнати протиправними дії працівників управління податкової міліції Державної податкової служби у Вінницькій області про перевірці, огляду, вилученню та передачі фізичній особі -підприємцю ОСОБА_1 на зберігання побутової техніки. Крім того, просить скасувати протокол огляду місця події та акт перевірки, складених  працівниками управління податкової міліції Державної податкової млужби у Вінницькій області від 22.11.2011 року.

Вказані дії відповідачем вчинено в рамках досудового слідства у кримінальній справі №11290425 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2, ч. 3, ч. 4 ст. 190 КК України.

Порядок оскарження дій органів дізнання, слідчого, прокурора можуть бути оскарженні до суду відповідно до ст. ст. 110, 234, 236 КПК України.

А відтак оскарження дій працівників податкової міліції не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до положення п.1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

В зв`язку з чим, відповідно до вимог ч. 6 ст. 109 КАС України, суд роз`яснює позивачу, що даний спір відноситься до юрисдикції місцевого загального суду.            

Керуючись ст.ст. 109, 165, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державної податкової служби у Вінницькій області про  визнання незаконними дії та скасування протоколу та акту.

2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала суду першої інстанції  набирає законної сили в порядку,  визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя                                                    Альчук Максим Петрович

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація