ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
03 лютого 2012 р. Справа № 2а/0270/509/12
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області
до: племзавод "Літинський"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області до племзавод "Літинський" про стягнення заборгованості .
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що заявлений позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Частиною 2 ст. 2 КАС України визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
З поданих позовних матеріалів вбачається, що заявник просить стягнути з племзаводу "Літинський" заборгованість за регресними вимогами.
Відповідно до ч. 1 ст.1191 ЦК України передбачено, що особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Разом тим, заявник, звертаючись до суду, як засіб досудового врегулювання спору додає до позову претензію, зі змісту якої вбачається, що вона складена на підставі положень ст.ст.6-8 Арбітражно-процесуального кодексу України.
Таким чином, судом встановлено, що в даному випадку орган держави - управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області не здійснює будь-яких владних управлінських функцій та не є суб'єктом владних повноважень у розумінні положень КАС України, натомість останній лише як юридична особа, звертається з регресними вимогами до винної особи.
З викладеного вбачається, що спір який виник між сторонами за своєю суттю є господарськоправовим, відтак, він підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.
Отже, законом встановлений інший порядок судового провадження щодо розгляду даного спору.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, слід відмовити у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 109, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області до племзавод "Літинський" про стягнення заборгованості .
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя /підпис/ Альчук Максим Петрович
Копія вірна
Суддя
Секретар