Судове рішення #21127067

Ц.с. №  2/1018/246/12

           

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


          06.02.2012 року

Обухівський  районний суд Київської області у складі:

          головуючого -                     судді Степанової О.С.,

          при секретарі -                      Поліщук О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Обухові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

          У січні 2011 року позивачка ОСОБА_1  звернулася до суду із вищезазначеною позовною заявою. В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що у 1995 році у шлюб із відповідачем було розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу. Від шлюбу у сторін є повнолітній син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом із матір’ю.  Також вказала, що син, є студентом, який навчається на денній формі навчання у ДВНЗ «Київський-транспортно-економічний коледж», який потребує матеріальної допомоги для проїзду до м. Києва  під час навчання. У зв’язку з чим, просила суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягувати з відповідача аліменти на утримання сина у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 16 лютого 2012 року і до закінчення сином навчання, тобто до 23-х років.

Позивачка  ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засідання позовні вимоги підтримав та не заперечував щодо стягнення з нього аліментів на утримання сина.

Суд, заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд доходить висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог позивачки з огляду на наступне.

Згідно зі ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або інтересу. Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що 10 березня 1995 року між громадянином ОСОБА_2 та ОСОБА_4,   відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1, шлюб розірвано.

Від шлюбу у сторін є син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2, який на день подання позовної заяви до суду не досягнув повноліття.

Відповідно до пояснень позивачки, та згідно довідки № 2366  від 05.01.2012 року, вбачається, що ОСОБА_3, є студентом третього курсу денного відділення Державного вищого навчального закладу «Київський транспортно-економічний коледж»за спеціальністю 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»(а.с. 6).

Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що рішенням Обухівського районного суду Київської області від 24 лютого 1995 року з ОСОБА_2 було стягнуто кошти в розмірі  1/6 частини всіх видів заробітку щомісячно на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_4 до досягнення дитиною повноліття.

Згідно ст. 199 СК України, передбачено, що якщо повнолітній син чи дочка продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 ЦК України, повнолітньою вважається та особа, що досягла вісімнадцяти років.

Оскільки позивачка звернулася до суду 18.01.2012 року із позовною заявою щодо стягнення аліментів на утримання сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який навчається на Державному вищому навчальному закладі «Київський транспортно-економічний коледж»та який на день звернення до суду та розгляду справи не досягнув свого повноліття, суд доходить висновку, що вимоги позивачки про стягнення аліментів на утримання сина до 23-х років в порядку ст. 199 СК України у зв’язку з навчанням є передчасно заявленими і задоволенню не підлягають.

Разом з тим, дана обставина не позбавляє можливості позивача ОСОБА_1 або ОСОБА_3 звернутися з відповідним позовом після досягнення ОСОБА_3 повноліття.

            На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст.ст. 75, 81, 181, 182, 199 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 4, 10, 11,  15, 209,  212, 213, 215 ЦПК України,  суд



Вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_2, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму відповідного віку дитини, починаючи з 16.02.2012 року і до закінчення сином навчання, але не більше як до досягнення ним 23 років –залишити без задоволення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд Київської області, протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя                                                                                     О.С. Степанова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація