Справа №2-150/07 р.
РІШЕННЯ
(заочне)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2007 року Талалаївський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Антоненко В.А.
при секретарі Дудка О.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Талалаївка справу за позовом Харківської сільської ради Талалаївського району Чернігівської області до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач в позовній заяві вказав, що 9 вересня 1995 року був укладений шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1.
6.08. 1996 року ОСОБА_1 радгосп ім. Шевченка виділив квартиру по АДРЕСА_1.
В даний час дана квартира передана до комунальної власності Харківської сільської ради.
Подружнє життя Зубаничів не склалося, тому в травні місяці 2003 р. ОСОБА_1 вибув із с Харкове за невідомою адресою на заробітки, а 2 лютого 2005 року сторони розірвали шлюб.
Із серпня місяця 2006 року ОСОБА_2 разом із донькою переселилась в будинок, розташований по АДРЕСА_2.
З липня місяця 2007 року в даній квартирі зареєстрований лише ОСОБА_1, який з травня 2003 року в ній не проживає і місце проживання його не відоме.
За час відсутності відповідач участі в утриманні квартири не приймає, квартплату не платить.
Відповідно до ст. 71 ЖК України, якщо ОСОБА_1 не проживає в квартирі більше 6 місяців, то він втрачає право на її користування, тому позивач просить суд визнати його таким , що втратив право користування житловою квартирою АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача - Скиба Олексій Михайлович, який є сільським головою суть позову підтримав в повному обсязі заявлених вимог.
Відповідач - ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився з невідомих причин, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином - шляхом опублікування оголошення в друкованому засобі масової інформації.
Представник позивача не заперечує про заочний розгляд даної справи.
Заслухавши сторону, свідків , дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Між сторонами виникли правовідносини, що регулюються нормами житлового Кодексу України.
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім»ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводяться в судовому порядку ( ст. 72 ЖК України).
Із довідки Харківської сільської ради №27 від 7.08. 2007 року слідує, що 6.08.1996 року радгоспом ім. Шевченка ОСОБА_1 була надана квартира в
АДРЕСА_1 житловою площею 22, 5 м кв. ордер на квартиру не зберігся.
В даний час ця квартира передана в комунальну власність Харківській сільській раді.
З травня місяця 2003 року ОСОБА_1 з місця проживання виїхав на заробітки і більше по даному адресу не появлявся.
З дружиною вони розлучилися, тому вона створила іншу сім»ю і проживає в другій квартирі. Відповідач участі в ремонті квартири не приймає, не платить квартплату.
Із карточки прописки слідує, що прописаним в даній квартирі є лише ОСОБА_1, який прописаний 6.04.1996 року. Квартира ним не приватизована.
Допитані свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пояснили, що в 1996 році
вони разом із ОСОБА_1 отримали квартири у 8-ми квартирному будинку по
вул. . Науменка 76 в с Харкове. Квартири надавав радгосп ім. Шевченка без видачі ордерів . З 2003 року ОСОБА_1 в квартирі НОМЕР_1 не проживає, поскільки поїхав на заробітки і місце проживання його їм не відоме. Дружина його з ним розлучилась та створила іншу сім»ю і проживає в іншій квартирі. Комунальні послуги за квартиру ОСОБА_1 не платить.
Свідок ОСОБА_5 пояснила що вона тимчасово проживає в даній квартирі як квартирант і платить за неї компослуги. ОСОБА_1 на протязі 4-х років вона не бачила і речей його в квартирі немає.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що відповідач за місцем реєстрації в АДРЕСА_1 не проживає більше шести місяців , що є підставою для визнання його таким, що втратив право користування житлом.
Керуючись ст. ст. 5, 10, 15 , 212- 215, 224 ЦПК України та на підставі ст. ст. 71, 72 ЖК України , суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Харківської сільської ради задовольнити в повному обсязі.
Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право на користування квартирою АДРЕСА_1 з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Службі ГІРФО Талалаївського РВ УМВС зняти ОСОБА_1 з реєстраційного обліку.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту його проголошення та апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Талалаївський районний суд протягом 20 днів після подачі заяви.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.