Справа № 204/170/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" лютого 2012 р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Саблука С.А.,
розглянувши без участі сторін та їх представників в місті Гайсині справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа –Карбівська сільська рада про встановлення факту законного набуття права власності на житловий будинок з господарськими будівлями, –
Встановив:
13.01.2012 р. до суду подано цю заяву, в якій заявниця вказала і просила встановити факт законного набуття ОСОБА_2, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 права власності на цілий житловий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1, посилаючись на те, що спадкодавиця ОСОБА_2 власними працею та коштами у 1963 р. закінчила будівництво цього будинку з господарськими будівлями, проживала у ньому, вела господарство, але за життя не зареєструвала своє право власності на цілий житловий будинок з господарськими будівлями, що перешкоджає заявниці отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно.
Представник заявниці за дорученням до суду не з’явилася, проте подала заяву згідно з якою з’явленні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити, справу розглядати у її відсутність.
Представник Карбівської сільської ради подав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення вимог заявниці не заперечував.
З урахуванням позицій учасників розгляду справи та досліджених доказів, суд визнає за необхідне заяву задовольнити повністю з таких міркувань.
Достовірно доведено, що ОСОБА_2 у 1963 році власними працею та коштами спорудила житловий будинок з господарськими будівлями в АДРЕСА_1, який станом на 15.04.1991 р. відносився до суспільної групи колгоспних дворів, членами якого була померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, до смерті проживала у ньому, володіла та користувалася ним, але за життя належним чином не оформила право власності на вказану нерухомість.
Зазначені правовідносини регламентуються:
- чинними на час їх виникнення ч.1 ст. 120, ч.2 ст. 123 Цивільного кодексу Української РСР (в редакції 1963 р.), згідно з якими колгоспний двір має у власності житловий будинок, який належить його членам на праві сумісної власності, та ст. 127 цього самого кодексу, за змістом якої особиста праця є підставою законного набуття права власності, в тому числі членами колгоспного двору та двором в цілому;
- ч. 2 ст. 256 ЦПК України, за якою факт набуття права власності може бути встановлений судом у разі не визначення законом іншого порядку його встановлення та для забезпечення виникнення особистих майнових прав фізичних осіб;
Оскільки ОСОБА_2 власними працею та коштами у 1963 р. законно фактично створила власність на цілий житловий будинок з господарськими будівлями в АДРЕСА_1, але за життя юридично не набула його в зв`язку з не проведенням державної реєстрації, то заявниці як її спадкоємниці за заповітом через відсутність іншого визначеного законом порядку факт законного набуття за життя спадкодавицею права власності на нерухомість необхідно встановити рішенням суду, - для її державної реєстрації за спадкодавицею та наступним отриманням заявницею у нотаріуса свідоцтва про право на спадщину.
Висновки суду, підтверджуються ще й такими доказами:
- технічним паспортом на садибний (індивідуальний) житловий будинок АДРЕСА_1 від 19.12.2011 р. (а.с.9-11);
- свідоцтвом про смерть серії І-АМ № НОМЕР_1 від 04.04.1997 р., згідно з яким ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 93 р. в с. Кисляк Гайсинського району померла ОСОБА_2 (а.с.13);
- довідкою від 10.01.2012 р. № 1088 виданою виконкомом Карбівської сільської ради про те, що згідно господарської книги № 2 особовий рахунок НОМЕР_2 станом на 15.04.1991 р. до складу двору АДРЕСА_1 належала ОСОБА_2 (а.с.7);
- довідкою № 1108 від 10.01.2012 р. про те, що єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є ОСОБА_1 (а.с.8).
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215, 259 ЦПК України, -
Вирішив:
Заяву задовольнити повністю.
Встановити юридичний факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 за життя законно набула право власності на цілий житловий будинок з господарськими будівлями в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів до апеляційного суду Вінницької області.
Суддя