ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2006 р. | № 10/703 |
Вищий господарський суду України у складі колегії суддів:
головуючого Невдашенко Л.П.
суддів: Михайлюка М.В.
Дунаєвської Н.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу | Дочірньої компанії “Газ України” НАК “Нафтогаз України”, м. Київ |
на ухвалу | від 14.06.2006 |
у справі господарського суду | № 10/703 Черкаської області |
за позовом | Дочірньої компанії “Газ України” НАК “Нафтогаз України”, м. Київ
|
до | Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Черкасигаз”, м. Черкаси |
про | стягнення 7 016 929,34 грн. |
за участю представників сторін:
від позивача – Онищенко І.П., Мандригель Р.С.
від відповідача – Сиворок С.В.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14.06.2006 р. зупинено провадження у справі за позовом Дочірньої компанії “Газ України “НАК “Нафтогаз України” до Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Черкасигаз” про стягнення 7 016 929,34 грн. до вирішення господарським судом м. Києва справи № 42/310, провадження в якій порушено 02.06.2006 р.
Суд мотивував своє рішення тим, що зазначені справи безпосередньо пов'язані між собою.
Відповідно до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов’язаної з нею іншої справи що розглядається іншим судом.
Оскаржуючи ухвалу господарського суду скаржник просить її скасувати і передати справу на розгляд до господарського суду Черкаської області посилаючись на те, що при винесенні ухвали господарським судом порушено норми процесуального права, а саме ст.ст. 43, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України.
Зокрема, скаржник зазначає, що при винесенні ухвали про зупинення провадження у справі судом не зазначено в чому, саме полягає неможливість розгляду даної справи до вирішення справи № 42/310, що є порушенням ст. 79 ГПК України.
Заслухавши учасників судового процесу, перевіривши юридичну оцінку встановлених судом фактичних обставин справи та її повноту, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов’язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, про що виносить ухвалу.
За змістом зазначеної норми, суддя зобов'язаний зупинити провадження у справі за наявності одночасно наступних обставин: розгляд іншої справи іншим судом, взаємозв’язок такої справи із справою, що розглядається та неможливість розгляду справи до вирішення повязаної з нею справи іншим судом.
З матеріалів справи вбачається, що предметом даного спору є стягнення боргу та штрафних санкцій за поставлений природний газ за договором № 06/02-94 від 17.01.2002 р.
Судом встановлено, що господарським судом м. Києва порушено провадження у справі № 42/310 за позовом Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Черкасигаз” до Дочірньої компанії “Газ України “ НАК “Нафтогаз України” про зобов'язання укласти додаткову угоду на реструктуризацію заборгованості по договору № 06/02-94 від 17.01.2002 р. відповідно до наказу НАК “Нафтогаз України” № 510 від 22.09.2004 р.
Позовні вимоги по даній справі та по справі № 42/310 ґрунтуються на одному й тому ж договорі, а тому господарський суд Черкаської області дійшов підставного висновку про те, що справа, яка розглядається пов’язана зі справою господарського суду м. Києва № 42/310 та про неможливість вирішення даної справи до вирішення господарським судом м. Києва справи № 42/310.
За таких обставин, господарський суд обґрунтовано зупинив провадження у справі № 10/703.
Доводи касаційної скарги не спростовують висновку суду.
З огляду на викладене, Вищий господарський суд України вважає юридичну оцінку, дану господарським судом Черкаської області обставинам справи такою, що ґрунтується на матеріалах справи та чинному законодавстві і підстав для задоволення касаційної скарги не вбачає.
Керуючись ст.ст. 1115, 1119, 11110 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Черкаської області від 14.06.2006 р. у справі № 10/703 залишити без змін, а касаційну скаргу без задоволення.
Головуючий, суддя Л.Невдашенко
Судді: М.Михайлюк
Н.Дунаєвська