2-790-2008
РІШЕННЯ
Іменем України
м.Селидове 08 травня 2008 року
Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Владимирської І.М., при секретарі Карабут Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1 до Селидівської територіальної громади, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом , в якому вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дружина ОСОБА_4, після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді грошових вкладів, які зберігаються в філії Ощадбанку №5484/015 м.Гірник на рахунку НОМЕР_1 та компенсаційне нарахування до нього НОМЕР_2, та на рахунках НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 на ім”я померлої. Своєчасно до нотаріальної контори він не звернувся, тому що він мешкав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини і фактично прийняв спадщину. Просить визнати за ним право власності за спадком на грошові внески.
У судовому засіданні позивач підтримав свій позов, просив його задовольнити.
Представник відповідача- Селидівської територіальної громади в судове засідання не з”явився, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, суду надано заяву про згоду відповідача з позовом і проханням розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 визнав в повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечував.
Суд, заслухав пояснення позивача, відповідачів, дослідив матеріали справи та законодавство, що регулює спірні правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_4 з 14.05.1963 року перебували в зареєстрованому шлюбі , згідно свідоцтва про шлюб НОМЕР_1 від 14 травня 1963 року (а.с. 6).
Згідно копій ощадних книжок, відповіді ВАТ “Державний Ощадний Банк України”-філія Селидівське відділення №5484 за №2628 від 09.04.2008 року вклади, які знаходяться у ТВБВ №5484/015 м.Гірник ВАТ “Державний Ощадний Банк України” на рахунку НОМЕР_1 та компенсаційне нарахування до нього НОМЕР_2, та на рахунках НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, дійсно належали ОСОБА_4.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2 від 22 травня 2006 року, виданого виконкомом Гірницької міської ради м.Селидове Донецької області ( а.с.5).
У відповідності зі ст.1261 ЦК України спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_4. є її чоловік ОСОБА_1 Діти померлої ОСОБА_3 та ОСОБА_2 спадщину не прийняли та не претендують на неї.
У судовому засіданні встановлено та не оспорюється сторонами, що після смерті ОСОБА_4. спадщину у вигляді вкладів у відповідності зі ст.1268 ЦК України прийняв спадкоємець ОСОБА_1, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини і протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України не заявив про відмову від неї.
Вказаний висновок суду, окрім пояснень позивача, відповідачів та листа відповідача про згоду з позовом, ґрунтується на наступних доказах: згідно листа другої Селидівської державної нотаріальної контори: після смерті ОСОБА_4. спадкова справа не заводилась, заповіти від імені ОСОБА_4. нотаріальною конторою не посвідчувались.
Згідно довідки від 18.02.2008 року № 689/а , наданої КП „ЖЕК м.Гірник”, ОСОБА_1 постійно проживала разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Згідно ст.. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Ст. 1261 ЦК України передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Ст. 1228 ЦК України передбачає, що вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку на випадок своєї смерті, скласти заповіт або зробити відповідні розпорядження банку. Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.
Згідно зі ст..1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого законом, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст..1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
З наведених підстав суд вважає за необхідне визнати за позивачем право власності в порядку спадкування за законом на вклади, які знаходяться в ТВБВ №5484/015 м.Гірник філії Селидівського відділення №5484 ВАТ “Державний Ощадний Банк України” на рахунку НОМЕР_1 та компенсаційне нарахування до нього НОМЕР_2, та на рахунках НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст.328, 1228,1261, 1268, 1296 ЦК України, ст..ст. 213-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на вклади, які зберігаються в ТВБВ №5484/015 м.Гірник ВАТ “Державний Ощадний Банк України” на рахунку НОМЕР_1 та компенсаційне нарахування до нього НОМЕР_2, та на рахунках НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 на ім'яОСОБА_4 в порядку спадкування за законом після смертіОСОБА_4, що настала ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя