2-1109-2008
РІШЕННЯ
Іменем України
м.Селидове 07 травня 2008 року
Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Владимирської І.М., при секретарі Карабут Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Седидівської територіальної громади про визнання права власності на жиле приміщення та
визначення часток в спільній власності
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом про визнання права власності на жиле приміщення та визначення часток в спільній власності, в якому вказали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, після смерті якого відкрилась спадщина у вигляді частини квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , а також грошових вкладів. ОСОБА_1- дружина померлого прийняла частину спадщини у вигляді вкладів, отримала свідоцтво про право на спадщину за законом. Однак при зверненні до нотаріальної контори з”ясувалось, що потрібно встановити частку кожного співвласника в квартирі, оскільки квартира належала позивачам та померлому на праві сумісної власності, а крім того, в свідоцтві про право власності на житло не вказано ім”я співвласниці ОСОБА_1 та невірно вказані родинні стосунки співвласників ОСОБА_3 та ОСОБА_1. На час приватизації жилого приміщення, розташованого за адресою АДРЕСА_1, в квартирі постійно мешкали і були прописані ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4. Всі давали згоду на приватизацію і приймали в неї участь, дійсно частки співвласників в квартирі АДРЕСА_1 є рівними, іншого договору з цього приводу між співвласниками не було. Суду визнати за ними право власності на жиле приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та визначити частки співвласників рівними- по 1/5 частині квартири .
У судовому засіданні позивачи підтримали свій позов, просили його задовольнити.
Представник відповідача- Селидівської територіальної громади в судове засідання не з”явився, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, суду надано заяву про згоду відповідача з позовом і проханням розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Суд, заслухав пояснення позивачів, дослідив матеріали справи та законодавство, що регулює спірні правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав. У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_1 дійсно перебували в зареєстрованому шлюбі з 1970 року, згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_1 від 20 лютого 1970 року(а.с.6).Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 27.02.1973 року ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2, його батьками зареєстровані ОСОБА_5 та ОСОБА_1. Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_7 народився ІНФОРМАЦІЯ_4, його батьками зареєстровані ОСОБА_5 та ОСОБА_1. Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3 від 18.09.1993 року ОСОБА_7 зареєстрував шлюб з ОСОБА_4 18.09.1993 року , після укладення шлюбу йому було присвоєне прізвище ОСОБА_3. Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно Свідоцтва про право власності на житло № 5977 від 27.09.1994 року, виданого службою приватизації державного житлового фонду ВО “Селидіввугілля” і зареєстрованого у Селидівському БТІ 29.09.1994 року за АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної власності - ОСОБА_5 та членам його родини дружині ОСОБА_1, сину-ОСОБА_2, дочці-ОСОБА_4 та зятю ОСОБА_3.
У судовому засіданні встановлено та не оспорюється сторонами, що на час приватизації в квартирі розташованій за адресою АДРЕСА_1 мешкали постійно та були зареєстровані ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4. Згідно довідки від 24.04.2008 року , наданої КП „Служба єдиного замовника м.Селидове” ОСОБА_1 постійно мешкає в АДРЕСА_1 з 01.06.1993 року по теперішній час. Судом встановлено, що співвласники вважали свої частки в квартирі рівними, іншого договору з цього приводу між співвласниками не було.
Згідно ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст.357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
З наведених підстав суд вважає за необхідне визнати за позивачами право власності на спірну квартиру та визначити рівними частки співвласників в приватній спільній власності на квартиру АДРЕСА_1 - по 1/5 кожного, з урахуванням частки померлого.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.328, 357 ЦК України, ст.213-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 право власності на квартиру, розташовану за адресою АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_3 та належала ОСОБА_5 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, на день його смерті, на підставі Свідоцтва про право власності на житло № 5977 від 27.09.1994 року, виданого службою приватизації державного житлового фонду ВО “Селидіввугілля” і зареєстрованого у Селидівському БТІ 29.09.1994 року за № 3341 .
Визначити рівними частки в приватній спільній власності на квартиру АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, - по 1/5 кожного.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя