Судове рішення #21053004

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


28 жовтня 2011 року   < год:хв > Справа № 2а/0370/2730/11


Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мачульського В.В.,

при секретарі  судового засідання Йовик С.Б.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області (далі УПФУ в Луцькому районі) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з квітня по серпень 2011 року в сумі 2549,65 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду, використовує найману працю і відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Відповідачем не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне  соціальне  страхування за період з квітня по серпень 2011 року в сумі  2549,65 грн., а тому позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь УПФУ в Луцькому районі вказану суму заборгованості

Представник позивача в судове засідання не з’явилась, звернулась до суду з клопотанням  про розгляд справи у її відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач повторно на розгляд справи не з’явився, хоча двічі належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Причини неявки суду не повідомив, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався. До суду повернулись поштові рекомендовані відправлення з поміткою «за зазначеною адресою не проживає», хоча відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_1 від 20.07.2011 року вбачається, що позивач зареєстрований за адресою с. Милуші Луцького району, куди і направлялись поштові повідомлення.

Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Суд проводить розгляд справи у відсутності відповідача по справі, на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд  вважає, що  позовні вимоги є підставними та підлягають до повного задоволення, з наступних підстав.  

Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України № 2464-VI передбачено, що платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців)

Єдиний внесок, відповідно до статті 7 цього Закону нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно пункту 3 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” вказаного Закону, з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Відповідач зареєстрований як платник внесків до Пенсійного фонду України, з дня набрання чинності цим Законом вважається платником єдиного внеску.

Відповідно до пункту 8 статті 9 цього Закону, платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до звітів поданого відповідачем за квітень-серпень 2011 року та розрахунку ціни позову, до сплати підлягала заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 2549,65 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 11,17,158,160,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, суд   

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області заборгованість по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з квітня по серпень  2011 року в сумі 2549 (дві тисячі п’ятсот сорок дев’ять ) гривень, 65 (шістдесят п’ять ) копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде виготовлена в повному обсязі 01 листопада 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.


Головуючий                                                                                                      

Суддя                                                                                                         В.В. Мачульський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація