Судове рішення #21000141

ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м   У к р а ї н и

«31» січня 2012 року                                                м. Ялта

Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим

у складі: головуючого, судді –  САВРАНСЬКОЇ Т.І.,

при секретарі – Юрченко С.В.,

за участю:

позивача – ОСОБА_1;

представника позивача ОСОБА_1  на підставі довіреності від 24 жовтня 2011 року – ОСОБА_2;

відповідача – ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння,

В С Т А Н О В И В :

12 січня 2012 року представник ОСОБА_1 на підставі довіреності  ОСОБА_2 звернулася до Ялтинського міського суду АР Крим із зазначеною позовною заявою в порядку цивільного судочинства і остаточно просила суд :

•   Зобов’язати ОСОБА_3 знести капітальну перегородку у приміщенні туалету V у будинку АДРЕСА_1;

•   Зобов’язати ОСОБА_3 прибрати замок двері у приміщення IV у будинку АДРЕСА_1;

•   Зобов’язати ОСОБА_3 прибрати камеру відеоспостереження, встановлену у приміщенні кухні ІІІ у будинку АДРЕСА_1.

Позовні вимоги обґрунтовуються з підстав статті 387 ЦК України як позов про витребування із чужого незаконного володіння відповідачки ОСОБА_3 приміщень загального користування квартири АДРЕСА_1, співвласником якої разом із ОСОБА_4 є ОСОБА_1

У судовому засіданні позивач та його представник наполягали на задоволенні позовної заяви з викладених підстав.

Відповідачка ОСОБА_3 проти задоволення позовної заяви заперечувала, обґрунтовуючи це тим, що є співвласницею спірних приміщень і на підставі цього здійснила їх поточний ремонт.

Сторони або їх представники не заявили у суді, що факти, які мають значення для справи, їм відомі особисто, тому не вирішувалося питання про їх допит як свідків згідно зі ст. 184 ЦПК України.

Вислухавши пояснення сторін і представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши обставини справи та дослідивши відповідні докази, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовної заяви, виходячи з такого.

На підставі договору купівлі-продажу від 12 серпня 2011 року (реєстровий № 2184) ОСОБА_1 разом із ОСОБА_4 набули у спільну часткову власність, кожен по Ѕ частці, квартиру АДРЕСА_1, АР Крим, що також посвідчується Витягом про державну реєстрацію прав № 31106052 від 29 серпня 2011 року.

У відповідністю з частиною 1 статті 61 ЦПК України сторони визнали, що ОСОБА_3 є власницею квартири № 1 зазначеного будинку.

З плану квартири № 2, експлікації приміщень до плану квартири № 2, а також технічного паспорта квартири № 1 вбачається, що вказані квартири є по суті однією комунальною квартирою, яка складається з жилої кімнати літера 2-1 площею 13.3 кв.м. (власність ОСОБА_1 та ОСОБА_4), жилої кімнати 1-1 площею 11.5 кв.м. (власність ОСОБА_3.) і приміщень загального користування власників квартир – коридорів літери І і ІІ, кухонь літери ІІІ, IV і туалету літера V.

Відповідно до ч. 2 статті 382 ЦК України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування.

Здійснення права спільної сумісної власності відбувається у відповідністю з положеннями статті 369 ЦК України, тобто шляхом спільного володіння і користування майном, що є у спільній сумісній власності.

Посилаючись на зміст Рішення Конституційного Суду України № 4-рп/2004 від 2 березня 2004 року у справі № 1-2/2004 і вимагаючи захисту права володіння майном, що належить йому, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності, а саме кухнями літери ІІІ і IV, а також  туалетом літера V, позивач та його представник заявили вимоги з підстав статті 387 ЦК України, якою визначений спосіб захисту права володіння шляхом витребування майна з чужого незаконного володіння (віндикаційний позов).

Разом із тим, зазначений спосіб захисту є неналежним і не може бути застосований у виниклих правовідносинах спільної сумісної власності між співвласниками, оскільки при задоволенні такого позову суд має виходити з позбавлення власника права володіння своїм майном особою, яка, проте, не є власником цього майна.

ОСОБА_3 має рівне з іншими співвласниками право володіння і користування спільним майном, тому вирішення віндикаційного позову відносно неї по суті буде способом позбавлення її такого права, що є неприпустимим.

Вимог у порядку вирішення спору між співвласниками щодо порядку володіння і користування спільним майном у справі не заявлялось, і суд, керуючись положеннями ст. ст. 10, 11 ЦПК України не вправі з власної ініціативи визначати зміст позовних вимог та їх правові підстави.

Заявивши позовні вимоги з хибних правових підстав, позивач та його представник не врахували, що суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог (стаття 11 ЦПК України).

Таким чином, розглянувши справу в присутності сторін і представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати суд розподіляє відповідно до вимог статті 88 ЦПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст. 387 ЦК України , ст. ст. 1, 3, 10, 11, 14, 15, 60, 61, 158 ч. 1, 179, 209, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння – відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                         Т.І. Савранська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація