Справа № 22-5492/ 2007 р. Головуючий у 1 інстанції- Добнєв О.О.
Категорія 23 Доповідач- Рецебуринський Ю.Й.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2007 р. Апеляційний суд Донецької області
в складі: головуючого - Бугрим Л.М.
суддів: Зінов'євої А.Г., Рецебуринського Ю.Й. при секретарі- Іванові В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Куйбишевського районного суду м.Донецька від 20 квітня 2007 року по справі за позовом Закритого акціонерного товариства Страхова компанія „ВУСО" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків,
ВСТАНОВИВ:
Закрите акціонерного товариство (далі-ЗАТ) Страхова компанія „ВУСО" звернулося з позовом до відповідача, вказуючи, що 7.02.2006 р. відповідач, керуючи автомобілем порушив правила дорожнього руху і скоїв ДТП, у результаті якої був пошкоджений автомобіль Форд Фокус, належний на праві власності ОСОБА_2 Вказаний автомобіль був застрахований на підставі договору страхування і останньому на цій підставі було виплачено страхове відшкодування у розмірі 4 314 грн.ЗЗ коп. Також вони понесли витрати за супроводження договору страхування у сумі 374,05 грн. і позивач просив стягнути з відповідача у порядку регресу суму 4 688 грн. 38 коп. і судові витрати.
Рішенням Куйбишевського районного суду м.Донецька від 20 квітня 2007 р. позов задоволено і з відповідача на користь ЗАТ Страхова компанія „ВУСО" було стягнуто 4 688 грн. 38 коп. і судові витрати- 51 грн.
Відповідач в апеляційній скарзі вважає, що суд порушив норми матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення суду та прийняти нове рішення.
В обгрунтування доводів скарги апелянт посилався на те, що не доведена його вина у скоєні ДТП і зараз він оскаржує постанову місцевого суду, який встановив його вину.
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 підтримав доводи апеляційної скарги.
Представник позивача просить рішення суду залишити без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін.
Розглядаючи справу, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що правовідносини, які виникли між сторонами в звіязку з відшкодуванням шкоди, заподіяної внаслідок ДТП, регулюються Законом України „Про страхування", згідно з п.27 якого до страховика, який сплатив страхове відшкодування за договором страхування, в межах матеріальних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник має до особи, відповідальної за нанесений збиток.
Судом першої інстанції по справі встановлено, що у зв'язку із ДТП позивач виплатив застрахованій особі страхове відшкодування у сумі рівній цині позову і тому вправі пред'явити позов до винної у ДТП особи. Вина відповідача в правопорушенні, передбаченому ст.124 КпАП України, встановлена постановою судді Куйбишевського районного суду м.Донецька від 1 березня 2006 p., чого він не оспорював і в судовому засіданні щиро каявся.
Згідно ст.61 ч.4 ЦПК України постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкова для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Таким чином, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Згідно зі ст. 308 ч. 1 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Апеляційний суд вважає, що рішення суду відповідає вимогам діючого законодавства і підстав для його скасування немає. Рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 218, 304, 307 ч. 1 п. 1, 308 ч. 1, 313, 314 ч.1 п.1, 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Куйбишевського районного суду м.Донецька від 20 квітня 2007 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.