Справа №22-4973/2007 р. Головуючий в 1 інстанції- Кузнецов В.О.
Категорія 40 Доповідач- Рецебуринський Ю.Й.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2007 р. Апеляційний суд Донецької області
у складі: головуючого- Стельмах Н.С.
суддів: Молчанова СІ., Рецебуринського Ю.Й. при секретарі- Андрусь B.C.
розглянувши в відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Міністерства освіти і науки України, першого заступника міністра
Жебровського Б.М. і управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації
на рішення Будьонівського районного суду м.Донецька від 22 березня 2007 р. за
позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, треті
особи- перший заступник міністра Жебровського Б.М. і управління освіти і науки
Донецької облдержадміністрації про поновлення на роботі, стягненні середнього
заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Будьонівського районного суду м.Донецька від 22 березня 2007 р. частково задоволено позов ОСОБА_1- вона поновлена на посаді директора професійно-технічного училища №122 м.Донецька, стягнуто з розрахункового рахунку Міністерства освіти і науки України на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 15 635, 52 грн. та моральну шкоду у сумі- 2 000 грн.
На вказане рішення відповідач та треті особи подали апеляційну скаргу, вважають його не правильним, постановленим з порушенням норм матеріального та процесуального права.
В судовому засіданні представник відповідача і третіх осіб просить рішення скасувати і постановити нове, яким в позові відмовити.
Позивач та її представник проти апеляції заперечували.
Вислухав суддю- доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, провадження по справі закрити з наступних підстав.
Позов ОСОБА_1 заявила у порядку цивільного судочинства і суд розглянув справу на підставі цивільного судочинства.
Однак, в даному випадку, згідно ст.3 Кодекса адміністративного судочинства України, це є справа адміністративної юрисдикції, тому що однією із сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Кодекс адміністративного судочинства України набрав чинності з 01.09.2005 p., а позов був заявлений 26.07.2006 р., тому такий позов повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.2 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
В даній справі відповідач- Міністерство освіти і науки України, як орган владних повноважень, приймав на роботу та звільняв позивачку, що вона зараз і оскаржує.
Таким чином, апеляційний суд вважає, що дана справа не підлягала розгляду в порядку цивільного судочинства, що згідно ст.205 ЦПК України є підставою для закриття провадження у справі.
Згідно ч.1 ст.3 10 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі ... з підстав, визначених ст.205 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 205 ч.1 п.1, 307 ч.1 п.4, 310 ч.1, 314 ч.1 п.3, 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Міністерства освіти і науки України, першого заступника міністра Жебровського Б.М. і управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації задовольнити частково.
Рішення Будьонівського районного суду м.Донецька від 22 березня 2007 р. скасувати.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України про поновлення на роботі, стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкодйзакрити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.