Справа № 22ц -1709/2007 р. Головуючий у 1-й інстанції Медвідь Н.О.
Доповідач у 2-й інстанції Коцюрба О.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2007 року колегія судців судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
Головуючого - Мережко М. В.,
Суддів - Коцюрби О.П., Голуб С. А.,
При секретарі - Сторожук І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 14 березня 2007 року по справі за цивільним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно (збудований гараж).
Заслухавши доповідь судді Апеляційного суду, пояснення сторін, вивчивши матеріали цивільної справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до Києво-Святошинського районного суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно (збудований гараж) та витребування майна з чужого незаконного володіння, посилаючись на те, що 13 липня 2005 року ОСОБА_3 подарував всю землю і 2/5 частки будинку АДРЕСА_1, своєму сину ОСОБА_2, який нотаріально посвідчений Вишневською державною нотаріальною конторою Київської області.
Позивач стверджує, що гараж збудований ним повністю за свої кошти і своїми руками. Вищевказаний гараж він будував з дозволу своїх батьків.
Вважає, що його батько подарував відповідачу гараж незаконно, оскільки він збудований ним і належить йому.
Просив визнати за ним право власності на майно (збудований гараж) та витребувати майно з чужого незаконного володіння.
Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 14 березня 2007 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким задовольнити його позовні вимоги повністю. Вважає, що рішення суду першої інстанції є необґрунтованим, ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відмовляючи позивачу в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 не доведено підстав, за якими суд може визнати за ним право власності на спірний гараж.
Такі висновки Києво-Святошинського районного суду Київської області є правильними, так як з доказів, які є в справі вбачається, що домовленості у позивача з батьками на будівництво гаража не було, домовленість з батьками на будівництво гаража була лише у
2
двоюрідної сестри сторін по справі. Позивачу було подаровано машину та будинок в с. Гатне, Києво-Святошинського району, Київської області щоб у нього не було ніяких претензій до будинку та земельної ділянки.
30 липня 2003 року батько сторін по справі - ОСОБА_3 подарував ОСОБА_2, відповідачу по справі, 2/5 частини будинку АДРЕСА_1, що підтверджується договором дарування від 20 листопада 2000 року, посвідченого Вишневською державною нотаріальною конторою Київської області.
Згідно ст. 381 ЦК України у разі відчуження житлового будинку, вважається, що відчужується вся садиба, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що висновки Києво-Святошинського районного суду щодо того, що спірний гараж на законних підставах належить відповідачу, є вірними.
Посилання позивача на необґрунтованість рішення Києво-Святошинського районного .суду від 14 березня 2007 року, на те, що воно ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права є неправильним, спростовуються поясненнями самих сторін по справі, свідків, доказами, які є в справі.
Перевіряючи законність та обґрунтованість рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 14 березня 2007 року, в межах доводів апеляційної скарги, вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду та задоволення апеляційної скарги ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 14 березня 2007 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.