Судове рішення #2095644
Справа № 22ц -5712/ 2007 рік

Справа 22ц -5712/ 2007 рік                          Головуючий в 1 інстанції Сторожук С. М.

Категорія  15                                                      Доповідач -   Пищида М. М.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

27 серпня 2007 року.                                                           м.  Дніпропетровськ

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області   в складі:

головуючого   судді - Кузнецова В.О.

суддів              - Пищиди М. М. ,  Красвітної Т.П.

при секретарі             - Журавель Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою приватного підприємства «Агрофірма «Кохівка» на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 квітня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства «Агрофірма «Кохівка» про розірвання договору оренди земельної частки /паю/,  -

 

встановила:

 

У лютому 2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до приватного підприємства «Агрофірма «Кохівка» про розірвання договору оренди земельної частки /паю/,  посилаючись на те,  що 25. 03. 2003 року між позивачкою та відповідачем був укладений договір оренди земельної частки /паю/ на 5 років згідно сертифікату на право на земельну частку /пай/,  серії ДП № 0136436,  виданий Павлоградською районною державною адміністрацією 30. 05. 1997 року. Орендна плата в повному обсязі не виплачувалась. Відповідач без її згоди передав належний їй земельний пай іншій фізичній особі в суборенду. 31 грудня 2003 року позивачка отримала державний акт на право приватної власності на землю в розмірі 4,  770 га і тому вважає,  що сертифікат,  як правовстановлюючии документ,  з моменту одержання акту є недійсним,  а тому і договір оренди,  укладений по сертифікату,  також є недійсним,  тому позивачка просила суд розірвати укладений договір оренди.

Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 квітня 2007 року позов ОСОБА_1 задоволено та розірвано договір оренди земельного паю,  укладений між ОСОБА_1 та приватним підприємством «Агрофірма «Кохівка» Павлоградського району,  зареєстрований в Новодачинській сільській Раді Павлоградського району 03 квітня 2003 року по реєстру № 38 і стягнуто з відповідача на користь позивачки судові витрати в сумі 16 грн.

 

В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду скасувати та постановити нове рішення ,  яким скасувати рішення суду першої інстанції та в позові ОСОБА_1 відмовити.

Колегія суддів,  заслухавши доповідь судді - доповідача,  перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи апеляційної скарги,  вважає,  що вона підлягає задоволенню частково.

Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1 не з»ясував правовідносини,  які склалися між сторонами та в порушення ч.1  ст.  35,  ч.1  ст.  36 ЦПК України,  не обговорив питання про залучення до участі у справі інших осіб -_ ОСОБА_2 та Новодачинську сільську Раду Павлоградського району Дніпропетровської області,  відділ земельних ресурсів Павлоградської районної державної адміністрації.

Таким чином,  згідно умов п.4  ст.  311 ЦПК України,  рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд,  якщо суд вирішив питання про права і обов»язки осіб,  які не були притягнуті до участі в справі.

Враховуючи допущені судом порушення норм процесуального права,  колегія суддів вважає,  що скарга підлягає задоволенню частково,  а рішення суду скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись  ст.   ст.  304,  307,  314 ЦПК України колегія суддів, -

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу приватного підприємства «Агрофірма «Кохівка» задовольнити частково.

Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18 квітня 2007 року скасувати і справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення ,  однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація