Справа №22-2325 головуючий у 1 -й інстанції Барабані І.М.
Доповідач: Гончар В.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2007 року колегія судців судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого: Гончара В.П.
Суддів: Корчевного Г.В., Олійник А.С.
При секретарі: Ліліцькому Р.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 15 лютого 2005 року, -
встановила:
Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 15.02.2005 року позовну заяву ОСОБА_1. залишено без розгляду в зв'язку із її повторною неявкою в судове засідання.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати вказану ухвалу, посилається на те, що повідомлення про наступне судове засідання не отримувала, тому у суду не було підстав залишати її позовну заяву без розгляду.
Розглянувши справу в межах апеляційної скарги, перевіривши законність ухвали, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, колегія судців приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 207 ЦПК України позовна заява може бути залишена без розгляду у випадку повторної неявки в судове засідання позивача без поважних причин, який належним чином був повідомлений або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
В матеріалах справи відсутні відомості про вручення позивачу повісток за правилами ст. ст. 74, 76 ЦПК України.
Окрім того, судом не було вирішено питання про обов'язковість участі позивачки для розгляду справи по суті.
За таких обставин погодитись з постановленою ухвалою неможливо, вона підлягає скасуванню, а справа повернення до суду першої інстанції для розгляду.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 317, 218 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити
Ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 15.02.2005 року скасувати, а справу направити до цього ж суду для вирішення по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.