Справа № 22/1767 Головуючий у 1 інстанції: Колупаєв В.В.
Категорія 21 Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі :
головуючого Головчук С.В.
суддів Ракаловича В.М., Худякова A.M.
при секретарі Прищепі О.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання недійсним договору купівлі-продажу, спонукання до укладення нового договору купівлі-продажу та відшкодування шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Корольовського районного суду м. Житомира від 20 липня 2006 року, -
встановив ;
в лютому 2006 року ОСОБА_1 звернулись з позовом про розірвання договору купівлі-продажу, спонукання до укладення нового договору купівлі-продажу та відшкодування шкоди.
В травні 2006 року ОСОБА_1 доповнили позовні вимоги та просила визнати недійсним договір купівлі-продажу частини будинку АДРЕСА_1, посилаючись на те, що вони як співвласники зазначеного будинку мали право привілеєвої купівлі частки. З метою забезпечення позову позивачі просили накласти заборону на приватизацію земельною ділянки біля будинку та арешт на квартиру № 4 зазначеного будинку.
Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 20 липня 2006 року зупинено провадження в справі до розгляду Верховним Судом України касаційної скарги ОСОБА_1 на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 8.12.2005 року та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 14.02.2006 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати ухвалу, посилаючись на те, що вона не була стороною в справі, яка розглядається Верховним Судом України, в тій справі був інший предмет спору.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали відповідно до вимог ст.303 ЦПК, суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Зупиняючи провадження в справі, суд вважав що дану справу неможливо розглянути до вирішення Верховним Судом України касаційної скарги ОСОБА_1 на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 8.12.2005 року та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 14.02.2006 року.
Проте із змісту заяви ОСОБА_1 про зупинення провадження в даній справі випливає, що вони пов'язували своє клопотання з розглядом касаційної скарги на ухвалу Корольовського районного суду м. Житомира від 8.12.2005 року, якою визнано неподаною та повернуто позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про спонукання до укладення договору купівлі-продажу квартири та відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Отже суд зупинив провадження в справі до розгляду іншої справи, з якою позивачі не пов'язували своє клопотання.
Крім того, розгляд касаційної скарги на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 8.12.2005 року та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 14.02.2006 року не впливає на розгляд даної справи, оскільки предметом спору в зазначеній справі були вимоги про повернення завдатку та відшкодування моральної шкоди, пов'язаної з невиконанням цього зобов'язання, тоді як в даній справі предметом спору є договір купівлі-продажу частини будинку.
Враховуючи викладене, ухвала суду підлягає скасуванню з направленням на новий розгляд заяви ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 209,303,307,312,313-315,317 ЦПК України, суд -
ухвалив :
апеляційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити.
Ухвалу Корольовського районного суд м. Житомира від 20 липня 2006 року скасувати, передати розгляд заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на новий розгляд до того ж суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.
Головуючий Судді