Справа № 2о-39/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2008 року м. Кіровське
Кіровський міський суд Донецької області в складі
головуючого судді Артеменко Л.І.
при секретарі Омельчук Г.О.,
за участю заявника ОСОБА_1.
представника заінтересованої особи Абрамян А.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду № 2 з повним фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу комплексу «Оберіг» інвентарний номер 10480009 цивільну справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту втрати джерела засобів до існування, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровське Донецької області,
встановив:
Заявниця звернулася до суду з вимогою встановити факт втрати нею джерела засобів до існування після смерті чоловіка ОСОБА_2., який померІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки після припинення нею роботи 31 травня 2001 року її пенсія та страхові виплати в загальній сумі 641,96грн не забезпечують їй належний рівень життя, а пенсія є значно меншою розміру пенсії, на яку вона мала б право у зв'язку зі смертю годувальника. Заявниця вказала, що встановлення факту у судовому порядку їй необхідно для оформлення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, що передбачено ст. 36,37 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, оскільки за законом вона не відноситься до кола осіб-утриманців.
У судовому засіданні заявниця вимоги підтримала, просила задовольнити. Суду пояснила, що витрачає кошти на лікування, оплату житлово-комунальних послуг, а залишку не вистачає на продукти харчування та побуту.
Представник заінтересованої особи в судовому засіданні проти задоволення вимог заявниці не заперечив, пояснив, що дійсно у разі визнання заявниці такою, яка після смерті чоловіка втратила джерело засобів до існування, вона матиме право на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до ст. 256 ч.2 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не передбачено інший порядок їх встановлення.
Матеріалами справи встановлено, що з 1957 року заявниця перебувала в шлюбі з ОСОБА_2., який померІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Кіровське. Вони проживали однією сім'єю в будинку за адресою АДРЕСА_1. Заявниця працювала до 31 травня 2001 року, мала середньомісячний дохід в 235,35 грн, що підтверджується довідкою ВАТ «Шахта «Комсомолець Донбасу».З 1992 року отримує пенсію за віком в розмірі 576,46 грн, та страхові виплати в розмірі 65,49грн. Її щомісячні витрати на ліки складають 155,6 грн, на оплату комунальних послуг - близько 100 грн, що підтверджується наданими довідками, платіжними документами, та свідчить про втрату засобів до існування після припинення роботи в 2001 році, яка також давала їх дохід.
Відповідно до ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” дружина померлого, яка не була на його утриманні, має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратила джерело засобів до існування. Працездатна дружина не вважається такою, що була на утриманні померлого годувальника, навіть якщо одержувала від нього допомогу, що була для неї постійним і основним джерелом засобів до існування.
Таким чином, встановлення факту, про який просить заявниця, має для неї юридичне значення, оскільки надає право звернутися до органів пенсійного забезпечення для оформлення пенсії у зв'язку з втратою годувальника.
Керуючись ст.ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 212-215, 234, 256, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт втрати ОСОБА_1джерела засобів до існування після смерті ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області сторони можуть подати через Кіровський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для її подання.
Суддя:
- Номер: 22-ц/779/2349/2015
- Опис: за заявою прокурора Горденківського району про визнання спадщини відумерлою
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2о-39/2008
- Суд: Апеляційний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Артеменко Л.І.
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.10.2015
- Дата етапу: 04.11.2015