Дата документу 10.02.2012
Справа № 2-5480/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.01.2012 року Ленінський районний суд міста Вінниці
в складі головуючого судді: Федчишена С.А.,
при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання.
Позовна заява мотивована тим, що 14 жовтня 2004 року між сторонами був укладений договір довічного утримання, який був посвідчений державним нотаріусом Третьої Вінницької державної нотаріальної контори ОСОБА_3, зареєстрований в реєстрі за № 6.
Відповідно до умов даного договору ОСОБА_1 зобов'язалася передати у власність ОСОБА_2 належну їй на праві власності однокімнатну квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 34,0 кв.м., в тому числі житлова 17,1 кв.м:.
Зазначена квартира належала їй на підставі Свідоцтва про право власності на житло, виданого виконкомом Вінницької міської ради народних депутатів 24 червня І993 року на підставі рішення від 24.06.1993 року за №447, зареєстрованого у Вінницькому ООБТІ 20.08.1993 року в реєстрову книгу №159 за реєстром № 1544/7593.
В свою чергу, відповідачка, згідно умов укладеного договору, зобов'язалася утримувати (доглядати) позивачку, забезпечувати щоденним триразовим харчуванням, одягом, доглядом, надавати побутові послуги, забезпечити лікувальними засобами на підставі виданих лікарями рецептів, тощо. Грошова оцінка зазначених в договорі видів матеріального забезпечення на Місяць визначалася у розмірі 100,00 грн. з урахуванням коефіцієнту інфляції.
Натомість, відповідачка взятих на себе обов'язків не виконує та не реагує на усі прохання ОСОБА_1 та звернення до неї. Вищевикладені обставини стали підставою звернення позивачем до суду з даним позовом.
В судове засідання позивач не з’явилась, проте надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, в якій зазначила, що позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, з невідомих причин, хоча про день час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
14 жовтня 2004 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений договір довічного утримання, який був посвідчений державним нотаріусом Третьої Вінницької державної нотаріальної контори ОСОБА_3, зареєстрований в реєстрі за № 6.
Відповідно до умов даного договору ОСОБА_1 зобов'язалася передати у власність ОСОБА_2 належну їй на праві власності однокімнатну квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 34,0 кв.м., в тому числі житлова 17,1 кв.м:. В свою чергу, ОСОБА_2 згідно умов укладеного договору, зобов'язалася утримувати (доглядати) позивачку, забезпечувати щоденним триразовим харчуванням, одягом, доглядом, надавати побутові послуги, забезпечити лікувальними засобами на підставі виданих лікарями рецептів, тощо. Грошова оцінка зазначених в договорі видів матеріального забезпечення на Місяць визначалася у розмірі 100,00 грн. з урахуванням коефіцієнту інфляції.
Натомість, відповідачка взятих на себе обов'язків не виконує та не реагує на усі прохання ОСОБА_1 та звернення до неї.
Відповідно до ч. 1 ст. 744 ЦІС України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Згідно ст.. 755 ЦК України договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини.
Враховуючи те, що позивач сплатила судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, їх, згідно ст.ст. 81, 88 ЦПК України, слід стягнути з відповідача, пропорційно до задоволених вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1046, 1047, 1049 ЦК України, ст.ст.10, 60, 81, 88, 213-218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розірвати договір довічного утримання (догляду) від 14.10.2004 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, посвідчений державним нотаріусом Третьої Вінницької державної нотаріальної контори ОСОБА_3, зареєстрований в реєстрі за № 6.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати по оплаті судового збору в розмірі 94,10 гривень.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: /підпис/
Рішення суду набуло законної сили 06.02.12р.
Оригінал рішення суду знаходиться в архіві суду
Копія вірна
Суддя
Секретар
- Номер: 2/2027/17758/11
- Опис: стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-5480/11
- Суд: Московський районний суд м. Харкова
- Суддя: Федчишен С.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.08.2011
- Дата етапу: 24.10.2011