Судове рішення #20919589

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  2-0107/406/2012

"26" січня 2012 р.  року                                                                                м. Сімферополь

   Залізничний районний суд м. Сімферополя у складі:

головуючого, судді - Шильнова М.О.

при секретарі           - Потєтєнькіної Є.В.

розглянув у  відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Сімферополі позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором займу,  -         

                                                

                                                  В С Т А Н О В И В:

            Позивач  звернувся до Залізничного районного суду м. Сімферополя із позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором займу.

До суду від відповідача надійшла заява про передачу справи за підсудністю до Сімферопольського районного суду АРК за місцем його реєстрації: АДРЕСА_1.    

Позивач у судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання відповідача  підлягає задоволення з наступних мотивів.    

Відповідно до ч.1 ст. 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.    

Відповідно до паспорту відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.    

Відповідно до ч.4 ст. 116 ЦПК України забороняється передавати до іншого суду справу, яка розглядається судом, незалежно від зміни обставин, які випливають на визначення підсудності справи, крім випадків, установлених ч.1 цієї статті. При цьому передача справи на розгляд іншому суду на підставі п.1 ч.1 ст. 116 ЦПК України залежить від обґрунтованості клопотання відповідача.              Якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду (розгляду справи по суті –ст. 173 ЦПК України) виявиться, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності, суд передає справу на розгляд належному суду незалежно від волевиявлення сторін (п.2 ч.1 ст. 116 ЦПК України).    

Відповідно до ст. 116 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.             Оскільки сторони не домовились щодо вибору підсудності добровільно,   справу належить передати до розгляду  у відповідний  суд за загальними правилами підсудності, тобто  за місцем реєстрації відповідача - АДРЕСА_1.

Отже  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором займу, слід направити за підсудністю до Сімферопольського районного суду АРК.    

     Керуючись ч.1 ст.109, п.2 ч.1 ст.116, 293 ЦПК України, суд -

                                                       У Х В А Л И В:

   Клопотання  відповідача - задовольнити.

 Передати справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором займу на розгляд до Сімферопольського районного суду АРК.

     Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

  

                                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація