Судове рішення #20916134

Справа № 0115/190/2012

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

"06" лютого 2012 р.   Суддя Первомайського районного суду Автономної Республіки Крим Забара Г.Я. розглянув заяву Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі АРК про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Первомайського районного суду АРК,  

встановив:

          Управління ПФУ в Первомайському районі АРК 3.02.2012 року звернулось до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Первомайського районного суду АРК від 05.01.2011 року по справі №  2а-82/11/0115 за позовом ОСОБА_1 до УПФ України в Первомайському районі АРК про визнання дій неправомірними.

           Свої вимоги  мотивує тим, що вказаною постановою їх дії щодо не нарахування та недоплати щомісячної соціальної допомоги «дитині війни» визнані незаконними і зобов’язано нарахувати та сплатити цю допомогу за період з червня по листопад 2010 року. Однак, рішенням КСУ № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року Закон України від 14.06.2011 року № 3491-У1 про внесення змін до ЗУ «Про державний бюджет України на 2011 рік» щодо соціальних виплат і постанова КМУ № 745 від 6.08.2011 року, прийнята з цього питання на виконання вказаного закону, визнані такими що відповідають Конституції України, тому були відсутні підстави для застосування судом при  вирішені вказаної справи ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».

           Статтею 246 КАС України встановлено що предметом перегляду за нововиявленими обставинами може бути судове рішення, що набрало законної сили.

           Стаття 247 КАС України обмежує строком можливість подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини. За аналогією закону за правилами, що діють при перегляді судових рішень, якщо особа хоче ініціювати перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, але пропустила визначений строк оскарження, у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами або поданій разом з нею окремій заяві  заявник повинен зазначити причини пропущення строку і заявити клопотання про його поновлення. До заяви слід додати матеріали, що підтверджують поважність причини пропущення строку. За відсутності клопотання про поновлення строку суд повертає заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

           Цим вимогам вказана заява не відповідає. Заява подана суду 03.02.2012 року (вх. № 875), мотивовані підстави для її подачі прийнятим рішенням Констітуційного Суду України від 26.12.2011 року, тобто за межами встановленого місячного строку. В заяві про перегляд рішення суду, чи в окремій заяві, не вказано коли особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини, з якої причини пропущений вказаний строк, чи не заявлено клопотання про поновлення строку і не додані матеріали, що підтверджують поважність причин пропущення строку.

          Відповідно до ст. 250 КАС України, якщо особа подала заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з пропущенням строку на подання такої заяви, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду у разі відсутності клопотання про поновлення цього строку.

           При вищевикладених обставинах у суду відсутні підстави для відкриття провадження за нововиявленими обставинами у цій справі і заява підлягає залишенню без розгляду.

           Керуючись ст. ст. 245-250, 158-160, 165 КАС України, суд

ухвалив:

           Заяву управління Пенсійного фонду України в  Первомайському районі АРК про перегляд постанови суду по справі №  2а-82/11/0115 за позовом ОСОБА_1 до УПФ України в Первомайському районі АРК про визнання дій неправомірними за нововиявленими обставинами  - залишити без розгляду.

          Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Первомайський районний суд АР Крим  шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з одночасним направленням її копії до суду апеляційної інстанції.  

           Суддя            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація