Судове рішення #20906684


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

____________________________________


УХВАЛА

                    

06.02.12                                                                                 Справа № 12/117б.

Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали справи за заявою

кредитора - Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, м. Брянка Луганської області

до боржника –Господарчого товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "Практик", м. Брянка Луганської області

про банкрутство

представники сторін:

від кредитора - ОСОБА_1, юрисконсульт, довіреність № 25 від 04.01.2011,                              ДП "Регіональні електричні мережі" Луганська філія;

розпорядник майна - Дейнегіна В.М.,

від боржника - ОСОБА_2, юрист, довіреність 17 від 04.01.2012,

обставини справи: банкрутство за загальною процедурою, встановленою Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі –Закон); процедура санації боржника, введена до 01.09.2012.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши присутніх у судовому засіданні, суд

      

встановив:

      

За ухвалою від 01.09.2011 судом було припинено процедуру розпорядження майном боржника ГТОВ "Фірми "Практик"; введено процедуру санації Господарчого товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Практик", м. Брянка Луганської області, вул. Харківська, буд. 15 а, ідентифікаційний код 21847746, на строк 12 місяців, тобто до 01.09.2012; призначено керуючим санацією Господарчого товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Практик" директора Токарєву Тетяну Володимирівну, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, а розпорядником майна - арбітражного керуючого Дейнегіну Вікторію Миколаївну, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ліцензія серії НОМЕР_3 від 23.08.2011р., яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2. Зобов’язано керуючого санацією не пізніше 3 місяців з дня винесення даної ухвали подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника, та не пізніше 6 місяців –суду на затвердження.

У судове засідання 19.01.2012 розпорядник майна Дейнегіна В.М. надала протокол від 18.01.2012 № 4, з якого вбачається, що на засіданні комітету кредиторів більшістю голосів було прийняте рішення про схвалення плану санації ГТОВ Фірми "Практик" та передачу його до господарського суду Луганської області на затвердження.

Керуючий санацією Господарчого ГТОВ Фірми "Практик", директор Токарєва Тетяна Володимирівна надала суду на затвердження план санації боржника.   

З представленого суду плану санації вбачається, що ним передбачені наступні заходи з відновлення платоспроможності боржника та задоволення вимог кредиторів:

- реструктуризація ГТОВ фірма «Практик»шляхом перетворення - виділення відокремленого підрозділу «Шахтодільниця №1»в окрему юридичну особу для більш ефективного використання виробничих потужностей;

- істотне збільшення обсягів виробництва впродовж дванадцяти місяців після затвердження плану санації господарським судом;

- стягнення дебіторської заборгованості впродовж дванадцяти місяців після затвердження плану санації господарським судом в очікуваній сумі 3,6 млн. грн.;

- відстрочка та (або) розстрочка платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода після затвердження плану санації господарським судом в сумі реєстрової кредиторської заборгованості, що не буде погашена впродовж дванадцяти місяців після затвердження плану санації.

В плані зазначено, що в результаті виконання вищезазначених заходів очікується погашення кредиторської заборгованості, збільшення обсягів виробництва та створення умов для ефективного використання його виробничого потенціалу.

За висновками плану - реалізація вказаних заходів дозволить відновити платоспроможність боржника та задовольнити вимоги кредиторів.

Господарче Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Практик»в своєму складі має відокремлений підрозділ «Шахтодільниця №1», яке було створено рішенням загальних зборів учасників ГТОВ фірма «Практик»01 червня 2010 року.

Діяльність відокремленого підрозділу направлена на добування вугілля в межах ЦМК Шахтодільниці №1 шахти ім. Кірова, що здійснюється на основі договору оренди державного майна № 001831/09 від 18.06.2004 р., який діє до 17.02.2013 р, та ліцензії на користування надрами №4115 від 27.12.2006 р., що діє до 27.11.2012 р.

Метою створення Відокремленого підрозділу було визначено виконання підприємством поставлених завдань в сфері виробництва та інших видів діяльності, передбачених Статутом господарчого Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Практик», а також з метою сприяння розвитку економіки інвестиційної діяльності, отримання прибутку основного товариства.

Відокремлений підрозділ «Шахтодільниця №1» працює за єдиною виробничо-технологічною програмою з господарчим Товариством з обмеженою відповідальністю фірма «Практик»та звітує перед ним щодо результатів фінансово-господарської діяльності. Господарська діяльність відокремленого підрозділу фінансується за рахунок власних коштів.

Основними видами господарської діяльності Відокремленого підрозділу «Шахтодільниця №1»є:

- добування та збагачення кам’яного вугілля;

- посередництво в торгівлі паливом, рудами, металами та хімічними речовинами;

- інші види оптової торгівлі.

Відокремлений підрозділ «Шахтодільниця №1» є цілісним, майновим комплексом, який здійснює господарську діяльність, що не суперечить діючому законодавству України, Статуту ГТОВ фірма «Практик», меті та предмету діяльності, визначеним Положенням про Відокремлений підрозділ "Шахтодільниця №1".

Відповідно до Положення про відокремлений підрозділ «Шахтодільниця №1», припинення діяльності відокремленого підрозділу відбувається разом із завершенням строку дії договору оренди ЦМК № 001831/09 від 18.06.2004 року та діючого до 17.02.2013 з подальшою ліквідацією відокремленого підрозділу або за рішення Загальних зборів учасників ГТОВ фірма «Практик».

Метою реорганізації є виділення нового підприємства, за наслідками якого основне товариство (ГТОВ фірма «Практик») та новостворене товариство (TOB «Шахтодільниця №1») підлягатимуть фінансовому оздоровленню.

В плані санації зазначено, що в результаті реорганізації суб’єктивні права й обов’язки суб’єкта господарювання, які належали йому до реорганізації, розподіляються між основним та новоутвореним товариствами, в результаті чого досягається повне (універсальне) правонаступництво. Суб’єктивні права й обов’язки суб’єктів не припинять своє існування та стануть правами й обов’язками основного та новоутвореного товариств, що продовжать свою господарську діяльність на зміненій за обсягом майновій базі.

Основою для виділення з Товариства з обмеженою відповідальністю ще одного товариства є розподільчий баланс, відповідно до якого передаються майнові права і обов’язки новому підприємству.

Після здійснення комплексу заходів з проведення реструктуризації, передбачених відповідним планом санації, планується існування двох окремих незалежних підприємств з чітким розмежуванням задач, відповідальності та обов’язків, а саме: ГТОВ фірма "Практик" та TOB «Шахтодільниця №1».

Дослідивши представлений суду план санації суд дійшов висновку про неможливість його затвердження у представленому вигляді, у зв'язку з чим план санації ГТОВ фірма "Практик" слід направити на доопрацювання.

При цьому суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону санація - це система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Відповідно  до вимог ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема  шляхом  переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань.

План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених  цим Законом.

Обов’язок господарського суду полягає в наданні юридичної оцінки всім істотним умовам плану санації, передбаченим п. 1 ст. 18 Закону.

План санації затверджується ухвалою господарського суду, а тому по суті, за умови затвердження його судом, має силу судового акту, обов’язкового до виконання сторонами та учасниками у справі про банкрутство.    

Представлений суду план санації містить у собі умови на майбутнє, а відновлення платоспроможності боржника, перш за все, ставиться у залежність від створення на базі юридичної особи боржника третьої особи, правовий статус якої в межах системи санаційних заходів не визначений, та гіпотетичне отримання нею прибутків за рахунок, в тому числі, видобутку вугілля (що на даний час становить майже 78% від загального обсягу виробництва ГТОВ фірма "Практик" –стор. 57 Плану) та надання послуг боржнику –стор. 54 Плану (що однозначно призведе до зросту поточної заборгованості та відволіканню оборотних коштів).

План санації не містить конкретних заходів з відновлення платоспроможності боржника, не містить чітких строків сплати заборгованості конкурсним кредиторам.

Не зрозуміло, яким чином реструктуризація ГТОВ фірма "Практик" шляхом перетворення - виділення відокремленого підрозділу «Шахтодільниця №1»в окрему юридичну особу - буде сприятиме більш ефективному використанню виробничих потужностей та відновленню платоспроможності юридичної особи боржника.

Не визначені джерела, за рахунок яких планується істотне збільшення обсягів виробництва впродовж дванадцяти місяців після затвердження плану санації господарським судом.

В плані санації зазначено, що основою для виділення з Товариства з обмеженою відповідальністю ще одного товариства є розподільчий баланс, відповідно до якого передаються майнові права і обов’язки новому підприємству (стор. 52 Плану).

Втім у якій частині будуть передані майнові права і обов’язки новому підприємству в плані не зазначено.

Також відсутні правові підстави для фінансового оздоровлення новоствореного товариства - TOB "Шахтодільниця №1" (стор. 52 Плану).

Суд також не виключає можливість передачі основних активів новоствореному товариству з залишенням боргових зобов'язань на  ГТОВ фірма "Практик" (за відсутністю відповідного застереження в плані санації), що взагалі унеможливить не тільки відновлення платоспроможності підприємства боржника, а призведе до порушення прав конкурсних кредиторів на отримання заборгованості навіть в процедурі ліквідації.

Слід також зауважити, що у випадку, коли план санації передбачає перерозподіл корпоративних прав підприємства, його умови мають бути узгоджені з учасниками товариства.

Передбачене планом залучення інших джерел, за рахунок яких будуть погашатися вимоги кредиторів, у вигляді безвідсоткових позик, залучення коштів у вигляді інвестицій або попередньої оплати за вугільну продукцію (стор. 60 Плану) призведе до зростання поточної кредиторської заборгованості, що також не сприятиме відновленню платоспроможності ГТОВ фірма "Практик".

Представлений суду план санації не відповідає вимогам статей 18-20 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а у разі невідповідності плану санації вимогам, як законодавства про банкрутство, так і іншого діючого законодавства України, господарський суд має відправити план санації на доопрацювання.

На підставі вищевикладеного, суд направляє план санації ГТОВ фірма "Практик" на доопрацювання та призначає нове судове засідання.

Керуючись ст. 16, 17, 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 30.06.1999 р., ст. 86, 87 ГПК України, суд

у х в а л и в :

          

1. Направити план санації ГТОВ фірма "Практик" на доопрацювання.          

2.Призначити розгляд справи у судовому засіданні на 27.02.2012 року на  12 год. 10 хв. у приміщенні Господарського суду Луганської області, кабінет № 308.

3.Керуючему санацією Токарєвій Т.В.:

- надати суду на затвердження план санації ГТОВ фірма "Практик" з урахуванням зауважень, викладених в мотивувальній частині даної ухвали;

- надати до матеріалів справи:  договір оренди державного майна № 001831/09 від 18.06.2004 р.,  ліцензію на користування надрами № 4115 від 27.12.2006 р., Положення про Відокремлений підрозділ "Шахтодільниця №1".

4. Дану ухвалу надіслати:

ѕ          ініціюючому кредитору, члену комітету кредиторів (вул. Котовського, 6, м. Брянка, Луганська обл., 94105);

ѕ          боржнику (за двома адресами: юридичною –вул. Харківська, 15 а, м. Брянка, Луганська обл., 94100 та фактичною –вул. Балтійська, 1, м. Брянка, Луганська обл., 94100);

ѕ          керуючому санацією Токарєвій Т.В. (АДРЕСА_1);

ѕ          розпоряднику майна в процедурі санації Дейнегіній В.М. (АДРЕСА_2);

ѕ          відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області;

комітету кредиторів:

ѕ          МПП "Укрхімобладнання" (вул. Совєтська, 40, к. 303, м. Луганськ, 91000);

ѕ          Луганській філії ДП "Регіональні електричні мережі" (вул. Фрунзе, 136 "з", м. Луганськ, 91005).

Явка в судове засідання керуючого санацією, розпорядника майна та членів комітету кредиторів обов'язкова.

          

          Суддя                                                                                          О.С. Палей

  • Номер:
  • Опис: банкрутство
  • Тип справи: Інша заява про банкрутство (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 12/117б
  • Суд: Господарський суд Луганської області
  • Суддя: Палєй О.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.04.2020
  • Дата етапу: 09.04.2020
  • Номер:
  • Опис: банкрутство
  • Тип справи: Інша заява про банкрутство (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 12/117б
  • Суд: Господарський суд Луганської області
  • Суддя: Палєй О.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.10.2020
  • Дата етапу: 30.10.2020
  • Номер:
  • Опис: банкрутство
  • Тип справи: Інша заява про банкрутство (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 12/117б
  • Суд: Господарський суд Луганської області
  • Суддя: Палєй О.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2021
  • Дата етапу: 17.03.2021
  • Номер:
  • Опис: банкрутство
  • Тип справи: Про визнання банкрутом (новий розгляд)
  • Номер справи: 12/117б
  • Суд: Господарський суд Луганської області
  • Суддя: Палєй О.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.12.2010
  • Дата етапу: 25.05.2023
  • Номер:
  • Опис: банкрутство
  • Тип справи: Про визнання банкрутом (новий розгляд)
  • Номер справи: 12/117б
  • Суд: Господарський суд Луганської області
  • Суддя: Палєй О.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.12.2010
  • Дата етапу: 25.05.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація