Судове рішення #2089244
Справа № 2-2657/2007р

Справа 2-2657/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

" 06 " вересня 2007 року    Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді -                   І.В. Муранової

при секретарі -                           Н.П.Дранник,

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Борисполі Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Бориспільської міської ради Київської області про продовження строку прийняття спадщини,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з даним позовом,  в якому просить продовжити йому строк прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_2. Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним 21 січня 1993 року його бабусею був складений заповіт,  в якому вона заповідала йому все своє майно,  яке буде належати їй на момент смерті. 22 травня 1996 року його бабуся склала ще один заповіт,  в якому заповіла належну їй квартиру,  що знаходиться в АДРЕСА_1 - ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2.  померла. На момент смерті позивачу не було відомо про будь-яке інше спадкове майно крім вказаної квартири,  яку ОСОБА_2.  заповіла ОСОБА_3. В 2007 році позивачу стало відомо,  що його померлій бабусі ОСОБА_2.  належить грошова компенсація за втрачене нерухоме майно,  яке належало їй в зоні радіаційного забруднення в АДРЕСА_2.

В попередньому судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3. повністю підтримала заявлені позовні вимоги,  просить суд їх задовольнити,  пояснивши,  що як інший спадкоємець за заповітом померлої ОСОБА_2,  вона не заперечує проти прийняття позивачем спадщини.

Представник відповідача Бориспільської міської ради Київської області позовні вимоги визнала,  пояснила,  що міська рада не заперечує проти продовження позивачу строку для прийняття спадщини,  оскільки інші спадкоємців відсутні.

Заслухавши пояснення представників сторін,  перевіривши їх повноваження,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що наявні достатні підстави для задоволення позовних вимог.

В судовому засіданні встановлено,  що позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_3 є спадкоємцями за заповітом ОСОБА_2.

Так,  26 лютого 1993 року ОСОБА_2.  склала заповіт,  посвідчений державним нотаріусом Поліської державної нотаріальної контори,  реєстровий №262,  яким на випадок своєї смерті зробила наступне розпорядження: все своє майно,  де б воно не було і з чого б воно не складалося,  і взагалі все те,  що буде їй належати на день смерті і на що вона за законом матиме право,  заповідала своєму онукові ОСОБА_1/а.с-6/. 22 травня 1996 року ОСОБА_2.  склала інший заповіт,  посвідчений державним нотаріусом Бориспільської державної нотаріальної контори,  реєстровий №3169,  яким на випадок своєї смерті зробила наступне розпорядження: належну їй квартиру,  що знаходиться у АДРЕСА_1,  заповідала ОСОБА_3 /а.с-11/.

ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2 померла,  що підтверджуються свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1/а.с-10/.

Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1,  що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло №2605,  виданим 26 квітня 1996 року виконавчим комітетом Бориспільської міської ради /а.с-12/,  а також у вигляді грошової компенсації за втрачене нерухоме майно,  яке належало ОСОБА_2.  у зоні радіаційного забруднення в АДРЕСА_2 в сумі 14 918 гривень /а.с-7/.

Згідно зі свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 21 жовтня 1997 року ОСОБА_3. прийняла спадщину за вищевказаним заповітом у вигляді квартири АДРЕСА_1/а.с-15/.

 

2

Згідно вимог  ст. ст.548, 549 Цивільного кодексу України 1963 року,  що діяв на момент виникнення права на спадкування,  для отримання спадщини необхідно,  щоб спадкоємець її прийняв. Визнається,  що спадкоємець прийняв спадщину,  якщо він фактично вступив в управління або в володіння спадковим майном,  або,  якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Згідно з п.5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України 2003 року правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини,  які відкрилась,  але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.

Проте,  згідно з ч.1, 2  ст.550 Цивільного кодексу України 1963 року строк для прийняття спадщини,  встановлений статтею 549 цього Кодексу,  може бути продовжений судом,  якщо він визнає причини пропуску строку поважними. Спадщина може бути прийнята після закінчення зазначеного строку і без звернення до суду при наявності згоди на це всіх інших спадкоємців,  які прийняли спадщину. У цих випадках,  якщо спадкове майно було прийняте іншими спадкоємцями або перейшло до держави,  спадкоємцеві,  що пропустив зазначений строк,  передається лише те з належного йому майна,  яке збереглося в натурі,  а також кошти,  виручені від реалізації решти належного йому майна.

Відповідно до вимог ч.2  ст.544 Цивільного кодексу України 1963 року заповіт,  складений пізніше,  скасовує попередній заповіт повністю або в частині,  в якій він йому суперечить. Таким чином,

Заповіт,  складений ОСОБА_2.  22 травня 1996 року,  лише частково скасовує заповіт,  складений нею 26 лютого 1993 року,  а саме: в частині,  що після її смерті позивачу переходить все належне ОСОБА_2.  спадкодавцю,  за виключенням квартири по АДРЕСА_1,  право на яке перейшло спадкоємцю ОСОБА_3.

Згідно з поясненнями представників сторін,  спадкоємець,  яка прийняла спадщину,  а також орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини не заперечують проти прийняття спадщини позивачем,  а також визнають,  що строк для прийняття спадщини пропущені ним з поважної причини.

Відповідно до вимог ч.1  ст.61 Цивільного процесуального кодексу України,  обставини,  визнані сторонами не

підлягають доведенню.

Відповідно до ч.3  ст.1272 Цивільного кодексу України 2003 року за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного,  керуючись  ст. ст.10, 11, 60, 61, 88, 130, 174, 209, 212, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити повністю. Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини за заповітом,  посвідченим 26 лютого 1993 року державним нотаріусом Поліської державної нотаріальної контори,  реєстровий №262,  яка відкрилась після смерті ОСОБА_2,  померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року,  та визначити ОСОБА_1додатковий строк терміном три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація