Судове рішення #20865763

        

Справа № 2610/1798/2012

П О С Т А Н О В А  

іменем України

"30" січня 2012 р.  суддя Шевченківського районного суду м.Києва Ретьман О.А. розглянувши скаргу ОСОБА_1 в порядку ст.27 КПК України,

в с т а н о в и л а :

          в провадження Шевченківського районного суду м.Києва надійшла скарга ОСОБА_1 в порядку ст.27 КПК України щодо притягнення до кримінальної відповідальності  ОСОБА_2 за ст.356 КК України.

          Відповідно до ч.1 ст.27 КПК України справи за злочин, передбачений ст.125 КК України, порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення.

          Тобто приводом до порушення кримінальної справи в даному випадку є скарга потерпілого, яка подається безпосередньо до суду та повинна відповідати вимогам, які пред’являються до обвинувального висновку, а саме ст.ст.223, 224 КПК України.

          Якщо скарга потерпілого про притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, перелічених у ч.1 ст.27 КПК України  надійшла до суду, суддя повинен перевірити, чи відповідає скарга вимогам закону і прийняти одне з рішень, передбачених ст.251 КПК України.

          Як передбачено ч.1 ст.251 КПК України, скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку ( ст.ст.223, 224 КПК України), а саме: повинна складатись з описової і резолютивної частини. В описовій частині зазначаються: обставини справи; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, а також докази, які зібрано в справі, відомості про потерпілого. В резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження і місце народження, освіта, сімейне положення, місце роботи та місце постійного та місце постійного проживання), коротко викладається суть обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин.

          Відповідно до ст.224 КПК України до скарги додаються: список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, із зазначенням їх адреси, довідки про речові докази і цивільний позов.

          Суддя, перевіривши матеріали скарги, вважає за необхідне залишити скаргу без розгляду виходячи з наступного.

          В описовій частині скарги відсутній систематизований перелік доказів, якими як вважає скаржник підтверджується обвинувачення, не розкрито їх суть, а саме: які саме фактичні обставини пред’явленого обвинувачення вони встановлюють та підтверджують, в резолютивні частині скарзі не конкретизовано механізм нанесення тілесних ушкоджень.

До скарги додано список осіб, які підлягають виклику у судове засідання, однак у самій скарзі, відсутнє посилання на те, які саме факти по пред’явленому обвинуваченню свідки можуть підтвердити.

          А отже, фактично скарга потерпілого, не відповідає вимогам кримінально-процесуального Закону викладеним вище.

          Враховуючи викладене скаргу слід  залишити без розгляду.

          Керуючись ст.251 КПК України, суддя

п о с т а н о в и л а :

          Скаргу  ОСОБА_1 в порядку ст.27 КПК України щодо притягнення до кримінальної відповідальності  ОСОБА_2 за ч.1 ст.125 КК України, залишити без розгляду.

          Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація