Справа № 2 - 373/ 2008 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
24.04.2008 р. м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого: Сопруна В.В.,
при секретарі: Алєксєєвій І.Д.,
з участю адвоката ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в Могилів-Подільський міськрайонний суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В судовому засіданні, ОСОБА_1, позов підтримала і суду пояснила, що Могилів-Подільським міськрайонним судом від 10.04.2003 року було винесене рішення про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на її користь на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1\4 частини заробітку (доходу) щомісячно. Сума, яку виплачує відповідач є мізерною і утримувати на неї дитину не можливо. ОСОБА_2 молодий і здоровий, інших утриманців у нього немає, а тому при бажані може працювати і утримувати дитину. За таких обставин просить суд, стягувати з відповідача аліменти в твердій грошові сумі по 300 грн. щомісячно, позов задовільнити.
Відповідач, ОСОБА_2, позов не визнав і суду пояснив, що згідно рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду від 10.04.2003 року з нього стягуються аліменти на користь позивача на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1\4 частини заробітку (доходу) щомісячно. В даний час він є інвалідом 3 групи загального захворювання, не працює, оскільки в нього поламана рука, на його утриманні знаходиться двоє неповнолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 від другого шлюбу, дружина працює на 0,5 ставки директором Грабарівського сільського будинку культури. Його пенсія складає 481 гривню, заробітна плата дружини 305 гривень, сукупний дохід в сімю складає 786 гривень, а на кожного члена сімї складає - 196,5 гривень. Просить суд в позові відмовити.
Свідок, ОСОБА_7, дала суду аналогічні пояснення.
Заслухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити з наступних підстав:
Сторони зареєстрували шлюб 22 липня 1990 року в Озаринецькій сільський раді Могилів - Подільського району Вінницької області.
В шлюбі у них народилася дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка залишилася проживати з матір'ю і знаходиться на її утриманні.
2 березня 2000 року розірвання шлюбу між сторонами було зареєстровано Могилів-Подільським районним відділом реєстрації актів громадянського стану.
Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду від 10.04.2003 року з відповідача стягуються аліменти на користь позивача на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1\4 частини заробітку (доходу) щомісячно.
На даний час заборгованості відповідача перед позивачем по аліментним зобов'язанням, згідно рішення суду немає.
В судовому засіданні позивач не ставила питання про зміну позовних вимог, а саме зміну розміру стягнення аліментів з частки (доходу) заробітку відповідача на визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі, а суд не вправі вийти за рамки позовних вимог.
Відповідно до ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Позивач в судовому засіданні не надала суду доказів, що відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, або якійсь інші обставини, що мають істотне значення.
В свою чергу відповідач надав суду докази про те, що він є інвалідом 3 групи загального захворювання, отримує пенсію, не працює, оскільки в нього поламана рука, на його утриманні знаходиться двоє неповнолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 від другого шлюбу, дружина працює на 0,5 ставки директором Грабарівського сільського будинку культури. Його пенсія складає 481 гривню, заробітна плата дружини 305 гривень, сукупний дохід в сімю складає 786 гривень, а на кожного члена сімї складає - 196,5 гривень.
При таких обставинах, суд прийшов до висновку, що в позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів слід відмовити.
На підставі ст. 184 СК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: